ue
03.04.2015 23:05:32

Litijani izenačili skupni izid, Dobovcu druga zmaga

Nikola Miljković

Po drugih polfinalnih tekmah slovenske lige dvoranskega nogometa je moštvo Dobovec Pivovarna Kozel na dobri poti v finale, saj proti Mariborčanom vodi z 2:0 v zmagah, v drugem paru med Litijo in Oplastom iz Kobarida pa je izid v zmagah 1:1.

Litija je na drugi polfinalni tekmi danes zmagala z 2:1 in poravnala izid v skupnem seštevku. Serija se seli v Kobarid, kjer bosta naslednji dve tekmi.

Domačini so po izrednem boju prišli do zmage, v drugem polčasu pa so ohranili vodstvo, ki so si ga priigrali v prvem delu, ko sta zadela Denis Totoškovič in Borut Ručna. V drugem delu so bili igralci iz Kobarida boljši, z igralcem vratarjem so si ustvarili številne priložnosti. Domačo zmago je obvaroval razpoloženi Damir Puškar, na drugi strani pa se je izkazal njegov stanovski kolega Igor Bratić.

Drugi korak k finalu pa so naredili igralci Dobovca Pivovarne Kozel, ki so še v drugo doma ugnali RE/MAX Maribor, tokrat s 4:1, ter v seriji povedli z 2:0. Tretja tekma bo v Mariboru.

Ekipa iz Rogaške Slatine je na drugi tekmi potrdila status favorita in po skoraj identičnem scenariju kot prvič odpravila vijoličaste. Uroš Kroflič in Rok Mordej sta poskrbela za visoko vodstvo do 14. minute. Prednost varovancev Aleša Poredskega je bila taka, da je Mariborčani niso več ujeli. V zadnji minuti so prek reprezentanta Mateja Fiderška dosegli častni zadetek.

IZIDA
Polfinale, 2. tekmi
Litija - Oplast Kobarid 2:1 (2:0) (1:1 v zmagah)
1:0 Totoškovič (13.), 2:0 Ručna (19.), 2:1 Fratina (29.)

Dobovec Pivovarna Kozel - RE/MAX Maribor 4:1 (3:0) (2:0 v zmagah)
1:0 Kroflič (8.), 2:0 Mordej (9.), 3:0 Kroflič (14.), 4:0 Kugler (24.), 4:1 Fideršek (40.)