ku
ku
03.04.2015 20:15:09

Vročemu Norvežanu dirka, Wigginsu kronometer

Norvežan Alexander Kristoff je po treh etapnih zmagah in tretjem mestu na današnjem sklepnem kronometru dobil kolesarsko dirko De Panne v Belgiji. Norvežan je s tem potrdil tudi odlično formo pred dirko po Flandriji, ki se bo začela v nedeljo.

Kristoff je bil odličen tudi na današnjem 14-kilometrskem kronometru, kjer je za svetovnim prvakom Bradleyjem Wigginsom zaostal vsega 18 sekund in osvojil tretje mesto. Britanec Wiggins je na ta način potrdil, da namerava kariero skleniti v šampionski formi. Čez deset dni bo 34-letni Wiggins na dirki Pariz - Roubaix namreč zadnjič v karieri nastopil na cestni dirki, nato se namerava posvetiti le še tekmovanju na stezi.

Že za junij Wiggins napoveduje napad na svetovni rekord v vožnji na eno uro, nato pa se bo začel pripravljati na olimpijske igre 2016 v Rio de Janeiru.

Na dirki de Panne pa je nastopal tudi slovenski kolesar Luka Pibernik in tako na kronometru kot v skupni razvrstitvi končal v ozadju.