25.01.2015 00:12:50

1. SFL: Benedikt in Škofije brez zmagovalca

Nikola Miljković

V zadnji tekmi 12. kroga 1. SFL sta se v Benediktu pomerila domača zasedba in gostje s Škofij, izid pa je bil 2:2. Že v petek je Oplast v posoškem derbiju s 4:1 ugnal ekipo Puntar, RE/MAX Maribor pa je slavil v Velikih Laščah z 9:4. Litija in Sevnica sta se razšli brez zmagovalca. Dobovec Pivovarna Kozel pa je premagala Extrem s 4:1.

V Benediktu sta se v derbiju dna lestvice pomerila domača zasedba in gostje s Škofij. Ti so bolje začeli in povedli z 2:0. Oba zadetka je prispeval novinec in povratnik v dres obalne zasedbe Matej Peroša. Domači so v nadaljevanju strnili svoje vrste ter prek Urbana Senekoviča in Bojana Klemenčiča prišli do točke.

V Litiji ni bilo zmagovalca. Tekmo so bolje začeli domači in prek Danijela Pantiča povedli 1:0. Po petih minutah je Ševzet Mehič poravnal na 1:1, v naslednji minuti pa je svoj prvi gol za Litijo dosegel Klemen Duščak, ki je postavil rezultat prvega polčasa. V 27. minuti je bilo 3:1, gostje pa se niso predali, čeprav so v 28. minuti po rdečem kartonu ostali brez Uroša Martiča. Z goloma Jana Nečemerja in Irnesa Škoriča so v zadnji minuti prišli do točke.

Mariborčani so na drugi tekmi v letu 2015 pokazali dobro formo in izjemno učinkovitost. Pred tednom dni so doma ugnali prvaka iz Kobarida, zdaj pa so z 9:4 slavili v Velikih Laščah. Gostje so povedli prek Jurčka Klinca, s tremi zadetki pa je v prvem polčasu usodo domačinov zapečatil Matej Fideršek.

Oplast se je oddolžil Puntarju za poraz v prvem delu sezone in naredil pomemben korak proti polfinalu 1. SFL. Po prvem polčasu, ki se je končal z 0:0, se je tekma v drugih 20 minutah razživela. Z dvema goloma se je izkazal Anže Širok, ki je bil uspešen v 24. in 27. minuti. Na 3:0 je povišal povratnik v dresu Oplasta Jani Ručna. Upanje za goste je obudil Andrej Rutar, a do preobrata ni prišlo. Dani Vulikič je v 34. minuti potrdil domačo zmago.

Vodilni Dobovec Pivovarna Kozel je prišel do 11. zmage in se še dodatno utrdil na prvem mestu. Rok Mordej je poskrbel za domače vodstvo, mladi reprezentant Miha Marić pa je v 8. minuti izenačil na 1:1. Med 23. in 27. minuto sta Mile Simeunovič in Drago Kugler, zadnji z dvema goloma, poskrbela, da so točke ostale doma.
12. KROG

Litija - Sevnica 3:3 (2:1)
1:0 Pantič (3.), 1:1 Mehič (8.), 2:1 Duščak (9.), 3:1 Vrhovec (27./6m), 3:2 Nečemer (35.), 3:3 Škorič (40.)

Velike Lašče - RE/MAX Maribor 4:9 (1:4)
0:1 Klinc (2.), 1:1 Vidic (2.), 1:2 Fideršek (5.), 1:3 Fideršek (11.), 1:4 Fideršek (11.), 1:5 Šnofl (24.), 1:6 Drobne (25.), 1:7 Jandrič (27.), 1:8 Kavčič (28.), 2:8 Kličič (34.), 2:9 Klinc (38.), 3:9 Kličič (39.), 4:9 Vidic (40.)

Oplast Kobarid - Puntar 4:1 (0:0)
1:0 Širok (24.), 2:0 Širok (27.), 3:0 Ručna (31.), 3:1 Rutar (31.), 4:1 Vulikič (34.)

Dobovec Pivovarna Kozel - ŠD Extrem 4:1 (1:1)
1:0 Mordej (6.), 1:1 Marić (8.), 2:1 Simeunovič (23.), 3:1 Kugler (27.), 4:1 Kugler (28.)

Benedikt - Bronx Škofije 2:2 (0:2)
0:1 Peroša (5.), 0:2 Peroša (15.), 1:2 Senekovič (33.), 2:2 Klemenčič (38.)