25.01.2015 00:01:38

Kamniške odbojkarice z eno nogo v finalu srednjeevropske lige

Odbojkarice Calcita Volleyballa so v prvi polfinalni tekmi srednjeevropske lige v gosteh premagale Celovec s 3:0 (16, 21, 22). Povratna tekma bo v sredo, 4. februarja, ob 20. uri v Kamniku.

Trener Kamničank Gašper Ribič se je v Celovcu odločil, da bo tudi ta dvoboj začel v isti zasedbi, s katero igra praktično že vso sezono, z Mojco Božič, Petro Vrhovnik, Lano Ščuko, Tamaro Borko, Mekano Barnes, Urško Igličar in prosto igralko Meto Jeralo. Tokrat Kamničanke niso ponovile napake izpred tedna dni, ko so nepričakovano izgubile v polfinalu slovenskega pokala, saj so v dvoboj krenile odločno in z dvema asoma Ščuke.

Tudi v nadaljevanju uvodnega niza so pritiskale s servisi, tako da so imele Celovčanke nemalo težav na sprejemu, Kamničanke pa so se izkazale tudi z učinkovito igro v napadu. Takšna igra jim je po točki Vrhovnikove pred odhodom na drugi tehnični odmor prinesla prednost šestih točk (15:9). Do tehničnega odmora so jo domače, ki jih vodi selektor slovenske mladinske reprezentance Jože Časar, znižale na štiri točke, toda na servis Vrhovnikove so jo slovenske podprvakinje podvojile (20:12). Z blokom razpoložene Ščuke so Kamničanke prišle do prednosti devetih točk (22:13), ki so jo zadržale do konca niza.

Tudi drugi niz so gostujoče odbojkarice začele podobno, kot so končale prvega in si z napadom Ščuke do prvega tehničnega odmora priigrale pet točk prednosti. Ko so s tremi zaporednimi točkami povedle s 16:9, je vse kazalo na še eno zanesljivo zmago gostij, toda na servis domače organizatorke igre Anne Marie Bajde so Celovčanke z uspešnim napadom Katharine Holzer dosegle še svojo osmo zaporedno točko ter prvič v drugem nizu prišle do vodstva (17:16). Šele po dveh polminutnih odmorih in menjavi Mojce Božič z Zalo Kranjc, ki je pred prihodom v Kamnik igrala za Celovec, so se gostje prebudile in igro spet prevzele v svoje roke. Prav Kranjčeva je bila tista, ki je z blokom svojo ekipo popeljala do vodstva dveh točk (21:19), že v naslednji akciji pa je bila v napadu uspešna še Ščuka, ki je drugi niz končala z asom.

V tretjem nizu so imele kamniške odbojkarice igro pod nadzorom vse do vodstva s 13:7. Še naprej so bolje izvajale začetne udarce, na celotni tekmi so imele devet asov, boljše so bile tudi v bloku, toda tokrat so krizo imele pred odhodom na drugi tehnični odmor, saj so Celovčanke izid na petnajsti točki izenačile.

Vendar je bilo to tudi vse, kar je domači ekipi v tem nizu še uspelo, kajti z blokoma Barnesove in Brokove ter napaki Milosavljevićeve so jim pobegnile za šest točk (22:16), to pa je bila prednost, ki jim je, ob še eni manjši krizi ob koncu niza, zadostovala za zmago. Potrdila jo je Tamara Borko.

Celovec - Calcit Volleyball 0:3 (-16, -21, -22)

* Dvorana Lerchenfeldstrasse, gledalcev 100, sodnika: Rajković in Stipaničev (oba Hrvaška).
* Celovec: Baumgartner, Schmerlaib 6, Gschöpf 7, Müller 4, Bajde 5, Duller, Holzer, Epure, Milosavljević 8, Aichholzer 2, Katz.
* Calcit Volleyball: Kranjc 3, Barnes 9, Božič 1, Borko 7, Vrhovnik 4, Igličar 19, Forštnarič, Kučej, Hribar, Jerala, Ščuka 17.