bu
bu
02.05.2015 17:43:20

Slovenska zmaga na hrvaških tleh

Slovenska judoistka Tina Trstenjak je drugi dan velike nagrade v Zagrebu zmagala v kategoriji do 63 kilogramov. Danes je nastopilo še pet slovenskih predstavnikov, a so Patricija Brolih (do 70 kg), Rok Drakšič in Martin Hojak (oba do 73 kg), Jesenko Četić ter Gašper Jerman (oba do 81 kg) ostali brez uvrstitev.

Trstenjakova je danes nastopila brezhibno. Najprej je z iponom odpravila Poljakinjo Karolino Talach, nato je bila z vazarijem boljša od Švedinje Anne Bernholm, potem je z iponom razorožila še Nemko Martyno Trajdos, v polfinalu pa prav tako z iponom še svetovno prvakinjo iz Ria 2013 in podprvakinjo iz Čeljabinska 2014 Izraelko Yarden Gerbi.

V finalu se je varovanka slovenske olimpijske zmagovalke Urške Žolnir, ki jo je ob blazini spremljal njen trener Marjan Fabjan, spoprijela z aktualno svetovno prvakinjo Francozinjo Clarisse Agbegnenou in znova zmagala predčasno po točkah. Trstenjakova je povedla z vazarijem, nato pa s končnim prijemom osaekomi Francozinjo na tleh držala še potrebnih 15 sekund in se veselila pomembne zmage v lovu za točkami za nastop na olimpijskih igrah 2016 v Riu de Janeiru.

V petek, prvi dan tekmovanja, je bila najboljša Andreja Leški, ki je med borkami v kategoriji do 57 kg osvojila peto mesto. V borbi za bron jo je premagala Avstrijka Tina Zeltner. Adrian Gomboc, Andraž Jereb (oba do 66 kg), Matjaž Trbovc (do 60 kg) in Petra Nareks (do 52 kg) so po porazih ostali brez uvrstitev.

V nedeljo bodo v dvorani Doma sportova na sporedu še najtežje kategorije, slovenske barve pa bodo v konkurenci 433 borcev in bork iz 55 držav branili Ana Velenšek in Klara Apotekar (obe do 78 kg), Urška Urek (nad 78 kg), Mihael Žgank in David Kukovica (oba do 90 kg), Igor Spasojević (do 100 kg) in Matjaž Ceraj (nad 100 kg).