vu
01.05.2015 18:28:22

Ostermanova zaostala le za Slovakinjo

facebook

Anja Osterman se je prebila v sobotni finale evropskega prvenstva kajakašev in kanuistov na mirnih vodah v Račicah na Češkem. Na 1000-metrski razdalji je Ostermanova v kajaku osvojila drugo mesto v polfinalu. Za slabe pol sekunde jo je prehitela le Slovakinja Anna Kožiškova.

Ostermanova, tudi slovenska prvakinja na 200, 500 in 1000 metrov, je bila na kilometrski razdalji prepričljiva že v predtekmovanju, kjer se ji je neposredna uvrstitev v finale izmuznila za mesto, v polfinalu pa je nato opravila z odliko.

Slabše se je Ostermanova odrezala na 500-metrski razdalji, kjer je bila v kvalifikacijah celo druga, v polfinalu pa je po osmem mestu izpadla.

"Po kvalifikacijah na 1000 m, kjer sem bila četrta, sem videla, da finale A ni nedosegljiv, če se zelo potrudim. Dodatno motivacijo pa sem potem dobila še z 2. mestom v kvalifikacijah na 500 metrov. V polfinalu na 1000 metrov sem zbrano veslala od starta do cilja. Kajak je res lepo tekel, zavesljaji so bili dolgi, cel čas sem bila druga ali tretja, tako da sem hitrost kajaka poskušala obdržati do cilja, kar mi je tudi uspelo. Super zadovoljna sem in vesela z uvrstitvijo v finale. Za polfinale na 500 metrov, ki je bil le dobro uro po tistem na 1000 metrov, mi je že kar primanjkovalo moči, ampak sem zadovoljna tudi z B finalom," je po uspešnem dnevu dejala Ostermanova.

Nesrečnik slovenskega tabora je slovenski kajakaški prvak Jošt Zakrajšek, ki je na 1000-metrski razdalji finale v predtekmovanju zgrešil za mesto, v polfinalu pa je nato s četrtim mestom pristal na prvi poziciji, ki vodi v finale B. Od tretjeuvrščenega Srba Dejana Pajića je bil oddaljen sekundo in pol.

V dodatne boje sta v razredu K2 morala tudi Alan Apollonio in Simon Blaževič. Na 500 metrov sta v polfinalu zasedla peto mesto, na 1000 metrov pa osmo.

S svojim nastopom je bil zelo zadovoljen tudi parakajakaš Dejan Fabčič. V svoji kvalifikacijski skupini na 200 metrov je moral premoč priznati le Rusu Viktorju Potaninu in Italijanu Federicu Mancarelli, ki pa so ga nato diskvalificirali, tako da je slovenski reprezentant napredoval in zasedel drugo mesto. S tem si je tudi priveslal neposredno uvrstitev v finale, kjer bo lovil svoj najboljši dosežek na parakajakaških prvenstvih.