rp
14.09.2014 15:44:41

Žlahtni kikboksarji

psno

Slovenija se domov s svetovnega kadetskega in mladinskega prvenstva v kikboksu vrača z 12 kolajnami, od tega štirimi zlatimi.

Najboljša na svetu je postala Lara Vuzem Vajda v kategoriji mlajših kadetinj do 42 kg, Patrik Šulek je postal svetovni prvak v kategoriji mlajših kadetov nad 47 kg, Alen Preložnik je postal svetovni prvak v kategoriji starejših kadetov do 47 kg, Urša Terdin pa je naslov svetovne mladinske prvakinje osvojila v kategoriji nad 70 kg.

Urška Gazvoda je postala mladinska svetovna podprvakinja v kategoriji do 60 kg, bron pa je pripadel Niku Ritlopu v disciplini point-fighting v kategoriji mlajših kadetov nad 47 kg. Odličje bronastega leska je v disciplini point-fighting pripadlo še Domnu Jermanu v kategoriji starejših kadetov do 52 kg, Luki Vindišu med mladinci v kategoriji do 89 kg ter Gašperju Mlakarju med mladinci v kategoriji do 74 kg. Bronasta sta bila tudi Andrej Repnik v disciplini kick-light, v mladinski kategoriji do 69 kg ter Jure Smole v disciplini k-1r v mladinski kategoriji do 75 kg. Zadnje odličje je osvojila Aleša Bagari (kick-light, mladinke, -70 kg).

V ekipnih borbah v point-fightingu so si naše tri ekipe - mlajših kadetov, starejših kadetov in mladincev - razdelile peto do osmo mesto. V glasbenih formah pa je bila Zala Rozina (mlajše kadetinje) četrta, Tina Baloh (starejše kadetinje) pa peta.