mu
12.09.2014 16:47:30

Padali kot hruške

Wikipedia

Motociklisti v razredu MotoGP so se zbrali na dirkališču v Misanu, kjer se bo v nedeljo vozila VN San Marina.

Pred trinajsto preizkušnjo sezone so dirkači, ki jih je v Misanu pozdravilo hladno in deževno vreme, danes odpeljali dva prosta treninga.

Na mokri stezi je na prvem že v uvodnih petnajstih minutah padlo kar osem dirkačev - Bradley Smith, Aleix Espargaro, Hiroši Aojama, Karel Abraham, Andrea Iannone, Pol Espargaro, Valentino Rossi in Cal Crutchlow - na srečo pa nihče izmed njih ni utrpel hujših poškodb.

Najhitrejši čas je postavil Yonny Hernandez (Pramac Racing), ki je bil 1,693 sekunde hitrejši od aktualnega prvaka Marca Marqueza (Repsol Honda), tretji je bil Dovizioso, četrti Bradl. Valentino Rossi je končal na devetem, Dani Pedrosa na desetem in Jorge Lorenzo na 12. mestu.

Drugi prosti trening je postregel z nekoliko manj dežja, pripadel pa je Andrei Doviziosu z Ducatijem. Popoldan je prav tako nekaj dirkačev padlo s svojih motorjev, med njimi je bil tudi Dovizioso, ki si je na koncu privozil 1,161 sekunde prednosti pred Danijem Pedroso (Repsol Honda). Marquez je zaostal 1.324 sekunde. Hernandez se je moral tokrat zadovoljiti s petim mestom, Lorenzo je bil osmi, Rossi deseti.

Za soboto in nedeljo je v Misanu napovedana izboljšava vremena.