muk
09.01.2015 21:36:27

Hrvatom bitka in morda tudi vojna za Brazilijo

Tudi za mladinsko reprezentanco je vse prej kot lep petkov večer.

Prvi dan kvalifikacijskega turnirja v romunskem Pitestiju so namreč morali priznati premoč vrstnikom iz Hrvaške (22:25), tako da so že po uvodnih šestdesetih minutah njihove možnosti za uvrstitev na SP minimalne, v Brazilijo namreč iz Pitestija vodi le prvo mesto. V soboto se bodo varovanci Slavka Ivezića pomerili z Bolgarijo, v nedeljo pa še z Romunijo in če jim vsaj eden od njiju ne bo priskočil na pomoč ter vzel mero Hrvatom, potem ne bo nič od vnovičnega velikega tekmovanja v mladinski konkurenci.

Hrvati so bili tokrat boljši, oslabljeni Slovenci, ki na turnirju igrajo brez Blagotinška, Levca in Šola, so nazadnje vodili v dvajseti minut, potem pa so bili vseskozi v prednosti naši južni sosedje. Najboljši posameznik v slovenski vrsti je bil vratar Blaževič, ki je ubranil 16 žog, od tega vsaj šest čistih strelov s črte. "Razočaran sem predvsem zato, ker smo premagali sami sebe, ne glede na to, da tu nastopamo oslabljeni. Na površje so prišle slabe igralske navade nekaterih posameznikov, ki smo jih zaznali že na Madžarskem, a jih nismo uspeli odpraviti. Z neumnimi prekrški smo odigrali skoraj tretjino tekme z igralcem manj. Vseeno smo bili še štiri minute do konca tekme v igri za zmago. Od nekaterih igralcev sem pričakoval bistveno več. Upam, da bodo na naslednjih dveh tekmah odigrali bolje, čeprav smo zdaj v težkem položaju," je črto pod prvi dan potegni selektor Ivezić.

Gostitelji Romuni so prvi dan z 38:20 odpravili Bolgarijo.

Slovenija - Hrvaška 22:25 (11:12)

Pitesti - Sala Sporturilor Trivale. Sodnika: Krkačev in Kolevski (Makedonija).
SLOVENIJA: Kastelic (1 obramba), Blaževič (16 obramb), Henigman 3, Suholežnik, Gašperšič 1, Groff, Lapajne 2 (1), Janc 4, Jurečič, Ovniček 4, Fižuleto, Verdinek 3, Kodrin 1, Bratkovič 4, Marguč, Malus. Selektor: Slavko Ivezič
HRVAŠKA: Cvitković (7 obramb), Grahovac, Mihić 5 (4), Vučko 3, Babić, Butorac 2, Šebetić 2, Ravnić, Mrakovčić 5, Mamić 5, Vida, Jotić, Buneta, Božić Pavletić 3 (1), Kušan, Jurić Grgić. Selektor: Vedran Čurak.
Sedemmetrovke: Slovenija 2 (1), Hrvaška 6 (5).
Izključitve: Slovenija 8 min, Hrvaška 2 minuti.
Rdeča kartona: Groff, Suholežnik (42, 56./oba Slovenija)