19.12.2014 22:19:34

Vzdevka jim ne moremo oporekati

ehf

Vzdevki ekip, takšni in drugačni, so modna muha zadnjih let, v petkovem prvem polfinalu evropskega prventsva za ženske smo na primer spremljali dvoboj Las Guerreras in Lavic. Španskih bojevnic in črnogorskih levinj.

Tako enim kot drugim bi težko oporekali vzdevek, saj če na petkovi tekmi česa ni manjkalo, sta bili to borbenost in bojevitost. O tem, da se ni umiralo v lepoti, ampak je bil to boj za vsak centimeter na igrišču, sam po sebi govori že končni rezultat (19:18). Bil je to dvoboj dveh obramb in dvoboj dveh vratark, na eni strani Silvie Navarro (18 obramb) in na drugi Marine Rajčić, ki je spustila roleto, ko je v nadaljevanju zamenjala nerazpoloženo Sonjo Bajraktarović.

Tekma, v kateri je tretja strelka prvenstva Carmen Martin ostala brez gola, Milena Knežević pa zgrešila vseh sedem svojih strelov. Tekma, v kateri sta ekipi tekmovali v izgubljanju žog in v kateri so Španke vodile od prve do zadnje minute, pa čeprav v drugem polčasu skoraj petnajst minut niso uspele premagati Rajčićeve. A Elisabeth Pinedo, dosegla je polovico golov svoje ekipe v drugem polčasu, tokrat ni dovolila, da bi morale Španke na zadnji dan prvenstva še enkrat več v boj za bron.

POLFINALE

Španija – Črna gora 19:18 (13:8)
Norveška – Švedska 29:25 (13:11)

Od leta 2009 so namreč trikrat nastopile v polfinalu, a so se morale trikrat zadovoljiti z dvobojem za tolažilno nagrado. Tokrat ne, tokrat se bodo v nedeljo ob 18. uri podale v boj za evropski prestol. Ali Norveška, ki je včeraj zanesljivo dobila skandinavski obračun, šestič ali Španija prvič kot zadnje vprašanje 11. prvenstva stare celine.