ru
13.05.2015 21:35:06

Velenjčani izsilili tretjo tekmo, Celjani že v finalu

Drago Wernig - TAKA

Rokometaši velenjskega Gorenja so v drugi polfinalni tekmi končnice 1. NLB Leasing lige v gosteh premagali mariborski Branik s 35:34 (18:14) in izsilili tretjo tekmo, Celjani pa so bili še drugič uspešnejši od Trima.

Velenjčani so se na drugi polfinalni tekmi končnice državnega prvenstva Mariborčanom oddolžili za poraz na sobotnem obračunu v Rdeči dvorani. Današnja zmaga je v dvorani Tabor je "osam" prinesla določen mir pred nastopom na sklepnem turnirju evropskega pokala EHF, ki bo konec tega tedna v Berlinu, odločilna tretja polfinalna tekma pa bo v sredo, 20. maja, v Velenju.

Velenjske rokometaše je poraz na prvi polfinalni tekmi močno pretresel, za današnji drugi dvoboj v štajerski prestolnici je trener Gregor Cvijić mobiliziral na prvi tekmi manjkajočega "ideologa igre" Staša Skubeta, ki še vedno vleče poškodbo desne mečne mišice, gostitelji pa niso mogli računati na zunanjega igralca Nikolo Špelića.

Dvoboj drugouvrščene in tretjeuvrščene ekipe po rednem delu je bil uvodoma izjemno živčen. Sprva so niti igre v svojih rokah imeli domači rokometaši, ki so v prvih desetih minutah nekajkrat zgrešili iz lepih priložnosti. Navkljub temu so v 11. minuti povedli s 6:4, dve minuti kasneje pa s 7:4. Njihov nalet je zaustavila poškodba Tadeja Soka, po njej so Velenjčani zadihali s polnimi pljuči, hkrati pa se je razigral še "motor ekipe" Skube.

"Ose" so po "miniaturah" komaj 174 cm visokega Skubeta, ki je med 15. in 19. minuto dosegel kar štiri zaporedne gole in svoje soigralce popeljal do vodstva z 8:7, povsem zavladale na mariborskem parketu. Druga polovica prvega polčasa je bila njihova domena, najvišjo prednost so si priigrale v 28. minuti, ko so povišale na +5 (17:12), na velik odmor pa odšli s prednostjo štirih zadetkov (18:14).

Izbranci domačega trenerja Borisa Denića so sijajno odprli drugi polčas, z delnim izidom 3:0 so v 33. minuti skorajda ujeli goste (17:18), izključitev Tineta Poklarja pa jih je znova pahnila v zaostanek treh golov (17:20). A Mariborčani se niso predali, vztrajno so lovili tekmece in se nekajkrat približali na gol zaostanka (19:20, 22:23), v 43. minuti pa jih tudi dokončno ujeli po golu Grege Jamnika (23:23).

V začetku zadnje četrtine razburljivega dvoboja je sprva kazalo na zmago Velenjčanov, ki so z dokaj "eksperimentalno" zunanjo vrsto v 48. minuti povišali na 27:24, a so se jim gostitelji le minuto kasneje približali na gol zaostanka (26:27) in jim za ovratnik dihali vse do konca tekme. Na koncu se jim ni izšlo, odločitev o finalistu pa bo padla čez teden dni v Rdeči dvorani.

Na današnji tekmi sta bila v velenjski ekipi najbolj učinkovita Staš Skube z dvanajstimi in Mario Šoštarič z osmimi goli, v mariborski pa je Ante Kaleb dosegel osem, Žiga Mlakar pa sedem zadetkov.

CELJANI ŠE ENKRAT SUVERENI

Trebanjci so se gostom upirali le uvodnih pet minut, že v 15. pa so si celjski rokometaši priigrali prednost petih zadetkov (10:5). Čeprav njihova obramba v prvem polčasu ni bila na najvišji ravni, so bili zato zelo uspešni v napadu in že v prvem polčasu so dosegli 22 zadetkov ter vodili z osmimi zadetki razlike in praktično že preprečili vse morebitne želje domače ekipe po presenečenju.

Tudi v drugem polčasu so bili Celjani boljši nasprotnik. Njihova vnema ni bila več takšna kot v prvem polčasu, a so igrali še naprej dovolj dobro, da so iz minute v minuto višali. Nekaj minut pred koncem tekme so prišli do prednosti trinajstih zadetkov (38:25), na koncu pa je znašala plus dvanajst.

Najboljši strelec Trima Trebnja je bil z desetimi zadetki razpoloženi Gregor Potočnik, pet jih je dosegel Jure Sušin. V ekipi Celja Pivovarne Laško je največ zadetkov, devet, dosegel Miha Zarabec, šestkrat pa se je med strelcev vpisal Blaž Janc.

Maribor Branik - Velenje Gorenje 34:35 (14:18)
* Dvorana Tabor, gledalcev 1000, sodnika: Cvetko (Celje) in Žibret (Trbovlje).
* Maribor Branik: Čudič, Taletović, Kastelic, Cingesar 4, Žmavc, Kaleb 8 (4), Jamnik 2, Poklar 5, Sok 1, Fidel, Žabič, Špende 3, Verdinek 1, Brajović, Mišković 3, Mlakar 7.
* Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Cehte, Medved 1, S. Burić 2, Ovniček, Szyba 4, Skube 12 (6), Golčar, Šoštarič 8, Kleč 1, Gams 3, Nosan, Dujmovič 3, Bećiri.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 6 (4), Gorenje Velenje 6 (6).
* Izključitve: Maribor Branik 10, Gorenje Velenje 16 minut.
* Rdeč karton: Mišković (57.).

Trimo Trebnje - Celje Pivovarna Laško 27:39 (14:22)
Dvorana OŠ, gledalcev 350, sodnika: Nahtigal (Ljubljana) in Smolko (Sv. Jurij pri Ščavnici).
* Trimo Trebnje: Brana, Urbič, Femec, Radelj 1, Murčehajič 3 (3), Križman, Skol, Kotar 3, Sušin 5, Željko 1, Potočnik 10, Udovič 1, Sašek 2, M. Grandovec, T. Grandovec 1, Florjančič.
* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek 3, Ivić 3, Žuran 2, Janc 6, Razgor, Suholežnik, Marguč 1, R. Cvetko 2, Poteko 2, Miklavčič 1, Slišković 4, Zarabec 9, Kodrin 3 (1), Žvižej 2.
* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 3 (3), Celje Pivovarna Laško 2 (1).
* Izključitve: Trimo Trebnje 4 minute, Celje Pivovarna Laško 4 minute.