1. NLB Leasing liga: Sevnica do "zlatih" točk

psno

Danes so bile v 1. NLB Leasing lige na sporedu tekme 24. kroga.

Ribničani
so pričakovano osvojili obe točki in še vedno upajo na četrto mesto v 1. NLB Leasing ligi, ki prinaša nastop v polfinalu končnice in dvoboj s Celjani. Izbranci gostujočega trenerja Roberta Beguša so vseskozi imeli gostitelje pod nadzorom, z racionalno predstavo so zlahka osvojili točki proti zadnjeuvrščenimi Krčani, ki se po koncu sezone poslavljajo od elitne rokometne druščine. V ribniški ekipi je bil najbolj učinkovit Janez Skušek z dvanajstimi goli, Blaž Fink jih je prispeval šest. V domači zasedbi je Marko Sintič dosegel šest, Rok Kodrič pa pet zadetkov.

Rokometaši iz Sevnice so v dolenjski prestolnici osvojili zlata vredni točki v boju za obstanek v prvoligaški druščini, na zadnjih dveh tekmah pa svoj točkovni izkupiček bržkone ne bodo oplemenitili, saj so pred njimi dvoboja s Celjani in Velenjčani. Novomeščani so doživeli trinajsti poraz v tej sezoni, z 20 zbranimi točkami pa ostajajo trdno na sredini lestvice. Obračun v dvorani Marof je bil izjemno izenačen, v prelomnih trenutkih dvoboja pa je bilo več preudarnosti na strani gostujoče zasedbe, ki si je v sami končnici priigrala tri gole prednosti (30:27), lepo zalogo v zadetkih pa ubranila do konca dvoboja. V sevniški ekipi sta bila najbolj učinkovita Žan Gjerek z devetimi in Lucijan Fižuleto z osmimi goli, v novomeški pa je Jan Jurečič dosegel osem, Aljaž Lavrič pa sedem zadetkov.

Nikola Miljković

Dolenjska zasedba je na Koroškem ostala brez točk, še vedno pa ni zapravila vseh možnosti za obstanek v ligi najboljših. Ivančna Gorica za Sevnico, ki je danes nekoliko presenetljivo slavila v Novem mestu in se bo v nadaljevanju pomerila s Celjem Pivovarno Laško in Gorenjem, dva kroga pred koncem rednega dela državnega prvenstva zaostaja za tri točke, a ima veliko ugodnejši razpored, saj bo gostila ormoški Jeruzalem ter gostovala v Izoli. Z dvema zmagama bi se tako izognila 13. mestu, ki pomeni nazadovanje v 1. B SRL, medtem ko je 14-uvrščeno Krško že izpadlo. Tekma je bila večji del izenačena, še deset minut pred koncem pa se je zmaga nasmihala gostujoči zasedbi. A gostitelji po zaostanku 25:27 niso izobesili bele zastave, hitro so strnili svoje vrste in izenačili na 27:27, v končnici pa tudi uprizorili preobrat za končno zmago. V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Rok Ovniček in Žan Šol, ki sta dosegla po šest golov, v gostujoči pa je Tine Marušič dosegel deset, Simon Stopar pa devet zadetkov.

Izolska ekipa je osvojila točko, z obema pa bi si dokončno zagotovila prvoligaški status v prihodnji sezoni. Tako bo svojo kožo reševala v zadnjih dveh tekmah, ko bo najprej gostovala v slovenski prestolnici, v zadnjem krogu pa bo gostila Sviš Ivančno Gorico, ki se prav tako želi izogniti nehvaležnemu 13. mestu in nazadovanju v nižjo raven tekmovanja. V izjemno izenačenem dvoboju je izolska ekipa v 54. minuti zaostajala za dva gola (23:25), nato pa v naslednjih štirih minutah naredila delni izid 3:0 in povišala na 26:25. V zadnji minuti je z golom Petra Božiča povišala na 27:26, a gorenjski rokometaši se niso predali, z zadetkom Žige Bradeška so postavili končni izid 27:27. V primorski ekipi je blestel Andraž Velkavrh s 13 goli, v gorenjski pa je bil najbolj učinkovit Januš Lapajne s šestimi zadetki.

Rokometaši ormoškega Jeruzalema in ljubljanskega Slovana so se razšli z neodločenim izidom 25:25. Obe ekipi sta že zdavnaj razrešili svoj prvoligaški status, obračun na Hardeku pa se je končal z delitvijo točk. V prvem polčasu sta bila osrednji osebnosti oba vratarja, Tomislav Balent je zbral osem, Klemen Nunčič sedem obramb, hkrati pa je zaustavil še dve sedemmetrovki. Gostitelji so bili v rezultatski prednosti, dvakrat so vodili za tri (9:6 in 10:7), na odmor pa odšli s prednostjo dveh golov (11:9). V dramatični končnici so "vinarji" trikrat imeli prednost gola (23:22, 24:23 in 25:24), točki pa jim je "ukradel" Andraž Kete, ki je osem sekund pred koncem po atraktivni akciji in "cepelinu" zadel za 25:25. V domači zasedbi je bil najbolj učinkovit Siniša Radujkovič, v gostujoči Jan Grojzdek, oba sta dosegla po šest golov.

Trebanjska zasedba je "vzela skalp" tekmecu iz štajerske prestolnice, z novima dvema točkama pa ima dva kroga pred koncem dve točki prednosti pred petouvrščeno ekipo iz Ribnice, ki še vedno upa na preboj v končnico za prvaka. Tretjeuvrščena mariborska ekipa je očitno v krizi, pred gostovanjem v Trebnjem se je v domačem Taboru pošteno namučila z Izolo, na današnji tekmi pa je ostala brez točk. V prvem polčasu je gledala v hrbet trebanjskemu Trimu, prvo vodstvo si je priigrala šele v začetku drugega (13:12), v 43. minuti pa so izbranci slovenskega selektorja Borisa Denića že zaostajali za štiri gole (17:21).
V končnici so uprizorili lov za Trebanjci in jih v 59. minuti skorajda ujeli, a Darko Cingesar je zastreljal sedemmetrovko za izenačenje na 27:27. V dramatični končnici je bilo pri izbrancih domačega trenerja Romana Šavriča dovolj modrosti za končno zmago z 28:27.

Trimo Trebnje - Maribor Branik 28:27 (12:12)
* Trimo Trebnje: Jelovčan, Brana, Urbič, Femec, Radelj 4, Skol 6 (2), Kotar, Sušin 1, Potočnik 9, Udovič 2 (1), Sašek 4, Ferkulj, M. Grandovec, T. Grandovec, Florjančič 2.
* Maribor Branik: Taletović, Čudič, Kastelic, Cingesar 2 (1), Žmavc 1, Kaleb 2, Poklar 7, Sok 2, Fidel 2, Žabič, Špende, Verdinek, Brajović, Mišković 5, Mlakar 6.
* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 7 (3), Maribor Branik 5 (1).
* Izključitve: Trimo Trebnje 10, Maribor Branik 12 minut.