ru
18.03.2015 20:42:26

1. NLB Leasing liga: V Zlatorogu padel rekord

Nikola Miljković

Celjski rokometaši so v 21. krogu domačega rokometnega prvenstva popravili svojo rekordno visoko zmago, ki je veljala kar 18 let.

Celjski rokometaši so si želeli z novo zmago zagotoviti mirno pripravo na zaključni turnir Pokala Slovenije, ki bo na sporedu naslednji konec tedna (28. in 29. marca) v Kopru. To so pokazali že v uvodu in takoj povedli s 5:1, zaradi česar so gostje zahtevali minuto odmora. Po njej so vzpostavili malce ravnotežja, do desete minute zaostajali ohranili zaostanek s štirimi zadetki razlike (9:5), nato pa niso več uspeli držati koraka z razigranimi domačini. Naslednja minuta odmora gostov se je zgodila v 22. minuti, ko je bilo na semaforju že kar 22:8. Ta kaj bistvenega na igrišču ni spremenila, saj so domači na odmor odšli z rezultatom 29:11.

Drugi polčas je ponudil nadaljevanje slike iz prvega. Gostje niso bili dorasel nasprotnik in kaj kmalu so se navijači začeli spraševati o rekordni razliki v državnih prvenstvih. Razlika je namreč vztrajno naraščala in ogrožen je bil skoraj 18 let star rekord proti Sevnici (53:22).

Dobrih sedem minut pred koncem tekme je razlika že bila rekordna (48:16), dobrih pet minut pred koncem pa so pivovarji dosegli petdesetico. In prav v zadnji minuti so Celjani dosegli absolutni rekord, tako po številu doseženih zadetkov, kot tudi razliki, kar so gledalci v Zlatorogu, kot tudi za borbeni pristop, znali nagraditi z aplavzom. Pri Celjanih so se prav vsi igralci vpisali med strelce, mladi Tilen Leben pa je prav tako dobro izkoristil svojo priložnost v vratih pivovarjev.

Celje Pivovarna Laško - IP Izola 54:19 (29:11)
* Dvorana Zlatorog, gledalcev 250, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Sežana).
* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Leben, Skok, Blagotinšek 3, Ivić 2, Žuran 7, Janc 7, Razgor 2 (1), Suholežnik 2, Marguč 4 (2), R. Cvetko 1, Poteko 1, Miklavčič 4, Zarabec 2, Kodrin 12, Žvižej 7.
* Istrabenz Plini Izola: Logar, Vončina, Jurič, Madžarevič, Batič, Božič, Stepančič 1, Žgavec 3, Čosić 5, Selišnik 1, Redžić 4, Vukovič 1, Gomezelj, Velkavrh 4.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 3 (3), Istrabenz Plini Izola 1 (0).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 6, Istrabenz Plini Izola - minut.