ru
08.03.2015 22:04:29

Delitev točk v Mariboru

Ta konec tedna so na sporedu tekme 19. kroga.

Slovenski podprvaki tako nadaljujejo po sistemu toplo-hladno, ko se zdi, da so vendarle ujeli ritem, sledi večer, kot je bil včerajšnji. Ko golobradi in oslabljeni mladeniči s Kodeljevega niso in niso hoteli podpisati predaje, posledično pa je Gorenje do zmage v Ljubljani prišel bistveno težje od pričakovanj. Slovan je bil večino tekme v koraku s favoriziranimi osami, ki so ob polčasu vodile za tri gole (14:17), še bolj negotovo pa je bilo v nadaljevanju.  Velenjčani so denimo v 40. minuti vodili za dva gola (20:18), povsem pa je njihova prednost skopnela deset minut kasneje, ko je Slovan izenačil na 22:22. Zadišalo je po senzaciji, a neprimerno bolj kakovostni in izkušeni gostje so ljubljanski odpor v zadnjih minutah vendarle nekako strli. Izola, Škofja Loka, Ljubljana ... Velenjčani se še naprej igrajo z ognjem. Najboljša strelca tekme sta bila Žan Matajič in Staš Skube, oba sta zadela po sedemkrat.

Celjski rokometaši so tudi na 29. zaporedni domači tekmi ostali neporaženi, z novima dvema točkama pa so po 19. krogu znova dve točki pred drugouvrščenim Gorenjem iz Velenja. Zmaga pivovarjev ni bila postavljena pod vprašaj niti za trenutek. Že po desetih minutah je zasedba Branka Tamšeta vodila s 6:2, v 20. minuti je bila prednost sicer nekoliko nižja (11:8), kljub temu pa so rokometaši iz knežjega mesta ob polčasu vodili s 16:10. V nadaljevanju je prednost le še naraščala, do konca na +12.

V derbiju z začelja prvenstvene lestvice so imeli nekaj več moči Sevničani, ki so vodili že ob polčasu. Domači so preko Brileja v 18. minuti vodili 10:4, a se gostje niso predajali. Preko Matica Kastelica jim je uspel dober niz, tako da so pred odmorom zaostanek uspeli znižati, a na koncu so se zmage vendarle veselili domačini.

Rokometaši Maribora in Ribnice so v 19. krogu elitne slovenske lige prvič v sezoni osvojili le točko oziroma odigrali tekmo, na kateri ni bilo zmagovalca. Na lestvici točka nobeni od ekip ni prinesla sprememb. Mariborčani ostajajo tretji, Ribničani pa peti.

Slovan - Gorenje Velenje 25:28 (14:17)

Ljubljana – Dvorana Kodeljevo. 150 gledalcev. Sodnika: Kočevar in Turnšek.
SLOVAN: Nunčič, Prevolnik 3, Ži. Matajič 1, Grojzdek 5, Marinček, Bogdanič-Jenko, Selakovič, Kete 4, Stojnič, Erak 3, Krivic, Topolovec 1, Kovačič 1, Ža. Matajič 7 (5), Planinc, Kunst. Trener: Boštjan Ficko.
GORENJE: Božovič 2, Cehte 3, Medved, B. Burić, Szyba 3, Skube 7 (1), Ferlin, Golčar, Šoštarič 5 (1), Kleč 5, Vrečar, Dobelšek, Gams 2, Zaponšek, Nosan, Dujmovič 1. Trener: Ivan Vajdl.
Sedemmetrovke: Slovan 5 (6), Gorenje 2 (3).
Izključitve: Slovan 10, Gorenje 10 minut.

Sevnica - Krško 29:25 (13:10)

Dvorana OŠ Sava Kladnika, gledalcev 250, sodnika: Sok in Lah (oba Ormož).
Sevnica: Gjerek 1, Fižuleto 4, Brilej 11 (1), Djurdjević 10 (1), Gorenjak 1, Brečko 2, Kuhar.
Krško: Vouk 3, Kastelic 5, Ban 4 (2), Sendelbah 3 (1), Rozman 1, Bah, Rozman 1, Sobotič 3, Škafar 1, Sintič 4 (3), Dragan 1, Zoran.
Sedemmetrovke: 2 (2), Krško 5 (6).
* Kazenske minute: Sevnica 12, Krško 14 minut.
Rdeč karton: /.

Krka - Jeruzalem Ormož 30:30 (16:16)

ŠD Marof, gledalcev 200, sodnika: Cvetko (Celje), Majer (Trebnje).
* Krka: Jurečič 7 (2), Lavič 4, Didovič, Okleščen 1, Bevec, Rojc 1, Štangelj, Irman 2, Jakše, Rašo, Smolnik 8 (2), Furdi, Cvikl 2, Božič, Adamčič, Klobčar 5.
* Jeruzalem Ormož: Kolmančič 1, Bogadi 4, Radujković 4, Čudić 8 (8), Gregorc, Škalički, Veselko, Topolovec, Grizolt, Kocbek 7, Balent, Kociper Measrič 6, Levak, Petrovič, Rajšp.
* Sedemmetrovke: Krka 4 (4), Jeruzalem Ormož 8 (8).
* Izključitve: Krka 8, Jeruzalem Ormož 6 minut.
* Rdeč karton: /.

Trimo Trebnje - Istrabenz Plini Izola 27:25 (13:14)

* Dvorana OŠ Trebnje, gledalcev 200, sodnika: Košir (Preddvor), Žibret (Trbovlje).
* Trimo Trebnje: Jelovčan, Femec, Radelj 2, Skol 2 (2), Kotar, Sušin 5, Željko, Potočnik 6, Udovič, Sašek 4, Ferkulj 2, M. Grandovec, T. Grandovec, Florjančič 6 (1), Brana, Urbič.
* Istrabenz Plini Izola: Jurič 1, Madžarevič, Batič, Stepančič 4, Kojić, Žgavec, Čosić 9, Selišnik 2, Vončina, Redžić 1, Vuković 4, Velkavrh 4, Čolič, Kević.
* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 3 (4), Istrabenz Plini Izola 0.
* Izključitve: Trimo Trebnje 4, Istrabenz Plini Izola 2 minuti.

Slovenj Gradec 2011 - Celje Pivovarna Laško 23:35 (10:16)

* Športna dvorana, gledalcev 300, sodnika: Smolko (Gornja Radgona), Knez (Ajdovščina).
* Slovenj Gradec 2011: Šavc 1, Voršič 2, Čivčić, Ovniček, Doberšek, Kašnik, Levc, Kresnik 3, Humek, Kobold 2 (1), Šol 7 (1), Krevs, Poklič 5 (3), Soldo, Podstenšek 1, Štumpfl.
* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Blagotinšek 1, Ivić 6, Žuran 1, Janc 6, Razgor 4 (1), Suholežnik, Marguč 2 (2), Malus 1, Poteko 2, Skok, Miklavčič 4, Cvetko, Zarabec 5 (1), Kodrin 3, Žvižej.
* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 5 (7), Celje Pivovarna Laško 4 (7).
* Izključitve: Slovenj Gradec 2011 10, Celje Pivovarna Laško 12 minut.
* Rdeč karton: Blagotinšek (43.)

Urbanscape Loka - Sviš Ivančna Gorica 33:28 (17:13)

Dvorana Poden, gledalcev 300, sodnika: Tršek (Hrastnik), Žitnik (Trebnje).
Urbanscape Loka: M. Vrbinc 4, Rakovec, Šibanc 4, Gartner, Lapajne 9 (4), Kavčič 1, Štremfel, Korošec 3, Čebron, Cingesar 1, Bradeško 6, Pantar, Rant 1, Bergant, Rebič 4, A. Vrbinc.
Sviš Ivančna Gorica: Podržaj, Tekavec, Nered 6, Potokar 1, Bregar, Marušič 7 (1), Zavodnik 4, Pekeš, S. Stopar 5, Pekolj 1, Matej Košir, Slapničar, Marinčič 1, G. Stopar 1, Bučar, Matic Košir 1.
Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 4 (5), Sviš Ivančna Gorica 1 (2)
Izključitve: Urbanscape Loka 6, Sviš Ivančna Gorica 10 minut.

Maribor Branik - Ribnica Riko hiše 24:24 (12:11)

* Dvorana Tabor, gledalcev 250, sodnika: Backovič (Ljubljana), Smolko (Gornja Radgona).
* Maribor Branik: Cingesar 5, Žmavc, Kaleb 4 (1), Špelic 4, Jamnik 3, Poklar, Čudič, Sok 3, Taletovič, Fidel, Žabič, Špende, Verdinek, Mlakar 5, Kastelic.
* Ribnica Riko hiše: Leban 9 (1), Fink 8, Atanasov, Kljun, Grebenc 2, Henigman 1, Skušek, Andoljšek, Pahulje, Pucelj 2, Nosan, Klarič, Markovič 2, Perovšek, Knavs, Košmrlj.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 2 (1), Ribnica Riko hiše 1 (1).
* Izključitve: Maribor Branik 16 minut, Ribnica Riko hiše 14.