ru
18.10.2014 21:50:54

1. NLB Leasing liga: Prva domača Slovana

Nikola Miljković

Ta teden bodo na sporedu tekme 7. kroga domačega rokometnega prvenstva. Celjani uspešno opravili generalko pred evropsko preizkušnjo.

Celjani so v tekmi z Ormožani upravičili vlogo favoritov, čeprav so bili tekmeci ves prvi polčas blizu in so domači šele v nadaljevanju strli njihov odpor. Na koncu pa je bila zmaga rutinska, s 13 goli razlike. Za Celjane je bila tekma tudi ogrevanje pred sobotno preizkušnjo lige prvakov, ko bodo gostili stare znance, madžarski Veszprem.

MARIBOR BREZ TEŽAV ODPRAVIL KRŠKO
Potem ko so rokometaši mariborskega Branika dobili prvo tekmo 2. kvalifikacijskega kroga pokala EHF proti švedskemu Kristianstadu, so v torek v državnem prvenstvu brez večjih težav pričakovano odpravili zasedbo Krškega, ki se je v minulem krogu priigrala prvi dve točki v prvenstvu, po današnjem porazu pa je zdrsnila na zadnje mesto lestvice.

Rokometašem mariborskega Branika so se gostje iz Krškega dostojno upirali le prvih deset minut srečanja, ko je mariborski strateg v igro poslal precej spremenjeno prvo postavo. "Po včerajšnji video analizi nasprotnika in sestanku smo se dogovorili, da ne glede na to, da igramo s predzadnjo ekipo prvenstva, da nasprotnika enostavno ne bomo podcenjevali. Tega smo se držali že od prve minute srečanja ter tako na koncu zanesljivo osvojili nove točke. Tokrat smo več priložnosti za igro dobili tudi igralci s klopi in vesel sem takšnih priložnosti," je dejal vratar Domen Škalički, ki bo s soigralci že v četrtek odpotoval na Švedsko.

Rokometaši Slovana so na petkovi tekmi sijajno začeli in si takoj priigrali prednost petih golov (6:1), a so jih Dolenjci ujeli in izenačili na 8:8. V nadaljevanju se je odvijal nekoliko bolj izenačen boj, končnica prvega polčasa pa je minila v prevladi domačih rokometašev, ki so si na polčasu priigrali lepo prednost petih golov (18:13). V drugi polovici tekme si niso dovolili tako vratolomnega padca kot v začetku prvega polčasa in zanesljivo osvojili tretji par točk.

Maribor Branik - Krško 39:26 (18:12)

Maribor - Dvorana Tabor. 100 gledalcev. Sodnika: Mar. in Mat. Pirc (oba Hrpelje).
MARIBOR BRANIK: Škalički, Cingesar 1, Žmavc, Kaleb 7 (1), Špelić 1, Jamnik 5, Poklar 6 (3), Taletović, Sok 4, Čudič, Hrastnik, Fidel 3, Žabić 4, Verdinek 4, Mišković 2, Mlakar 2.
KRŠKO: Polutnik, Zorič, Dragan, Romih, Gruškovnik 2 (1), Ban 3, Škafar 1, Sobotič 2, Žitnik, Sikošek Pelko, Kastelic 1, Sintič 7 (2), Sendelbah 3, Zoran 4, Vrečar 3, Bogovič.
Sedemmetrovke: Maribor Branik 5 (4), Krško 4 (3).
Izključitve: Maribor Branik 6, Krško 10 minut.

Celje PL - Jeruzalem Ormož 41:28 (19:17)

Celje - Dvorana Zlatorog- 250 gledalcev. Sodnika: Lesar (Ljubljana) in Parezanovič (Ribnica).
CELJE PL: Lesjak, Skok, Kastelic, Blagotinšek 1, Ivič 2 (1), Žuran 4, Janc 6, Razgor 2, Marguč 3, Malus, Miklavčič 5, Zarabec 7 (3), Kodrin 4, Pešič 2, Kasal 2, Žvižej 3.
ORMOŽ: Bratanovič, Balent, Kolmanič, Bogadi, Radujkovič, Čudič 12 (4), Gregorc 4, Veselko 1, Grizold, Kocbek, Kosi, Mesarič 5, Petrovič 1, Rajšp, Kirič.
Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 5 (4), Jeruzalem Ormož 5 (4).
Izključitve: Celje Pivovarna Laško 14, Jeruzalem Ormož 6 minut.
Rdeč karton: Blagotinšek (46.).

Trimo Trebnje - Gorenje Velenje 23:30 (11:15)

Trebnje - Dvorana OŠ. 250 gledalcev. Sodnika: Klančar, Kočevar (oba Ribnica).
TRIMO TREBNJE: Jelovčan, Zaplotnik, Femec, Radelj 3, Skol 2 (1), Sušin 3, Željko, Baznik, Potočnik 1, Udovič 4 (1), Sašek 4, Ferkulj 1, Grandovec 1, Florjančič 4, Brana, Urbič.
GORENJE VELENJE: B. Burić, Božovič, Medved 3, S. Burić 3, Szyba 2, Skube 5 (3), Ferlin, Golčar 1, Šoštarič, Papež 4, Kleč 2, Gams 2, Zaponšek, Nosan, Dujković 8, Bečiri.
Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 5 (2), Gorenje Velenje 3 (3).
Izključitve: Trimo Trebnje 6 minut, Gorenje Velenje 8 minut.
Rdeč karton: /

Slovan - Sviš Ivančna Gorica 33:26 (18:13)

Ljubljana - dvorana Kodeljevo. 250 gledalcev. Sodnika: Žibret (Trbovlje) in Cvetko (Celje).
SLOVAN: Nunčič, Selaković, Ži. Matajič 2, Berdajs, Bogdanič-Jenko 8 (2), Marojević 1, Kete 5, Stojnič, Erak 3, Krivic 2, Kovačič 3, Ža. Matajič 2 (1), Planinc 1 (1), Sankovič 5, Cvetko 1.
SVIŠ IVANČNA GORICA: Pekač, Slapničar, Tekavec, Nered, Potokar, Oven, Marušič 2, Zavodnik 3, S. Stopar 7 (3), Pekolj 1, Košir 2, Kalabić 6, Marinčič 2, Kristan, G. Stopar 2, Košir 1.
Sedemmetrovke: Slovan 5 (4), Sviš Ivančna Gorica 4 (3).
Izključitve: Slovan 14, Sviš Ivančna Gorica 12 minut.
Rdeč karton: -

Krka - Istarabenz Plini Izola 29:27 (12:11)

Novo mesto - Športna dvorana Marof. 400 gledalcev. Sodnika: Nahtigal (Ljubljana), Deržek (Ajdovščina).
KRKA: Jurečič 6 (1), Lavrič 1, Didović 2, Kleščar 1, Rojc, Pršina, Štangelj, Irman 1, Jakše 3, Rašo, Smolnik 4 (2), Cvikl 5, Božič, Potič 6, Adamčič, Klobčar.
ISTRABENZ PLINI IZOLA: Gregorič, Jurič 3, Božič 7 (5), Stepančič 3, Kojić, Žgavec, Čosić 6, Vončina, Vuković, Gomezelj 3, Popović 4, Velkavrh 1, Matijašević.
Sedemmetrovke;: Krka 5 (3), Istrabenz Plini Izola 6 (5).
Izključitve: Krka 6, Istrabenz Plini Izola 10 minut.
Rdeči karton: -

Sevnica - Slovenj Gradec 2011 27:28 (12:16)

Sevnica - OŠ Savo Kladnik. 100 gledalcev. Sodnika: Kavalar (Celje), Lah (Ormož).
SEVNICA: Gerčar, Dražetić, Ž. Krnc 2, Djurdjevič 14 (7), Suholežnik 3, Brglez, Cigler 4 (1), Kuhar 1, Brilej 1, Bezgovšek, Gjerek 2, Pernovšek, Kolman, J. Krnc, Mrgole.
SLOVENJ GRADEC: Ošlovnik, Voršič 3, Zbičajnik, Čivčić, Ovniček 8 (1), Doberšek, Kašnik, Levc 3, Kresnik 3, Kobold 1 , Šol 1, Krevs, Poklič 6 (2), Plešek 2, Podstenšek 1, Štumpfl.
Sedemmetrovke: Sevnica 10 (8), Slovenj Gradec 4 (3).
Izključitve: Sevnica 10, Slovenj Gradec 20 minut.
Rdeč karton: -

Urbanscape Loka - Riko Ribnica 25:29 (11:17)

Škofja Loka - Dvorana Poden. 300 gledalcev. Sodnika: Palačkovič, Sok.
URBANSCAPE LOKA: M. Vrbinc 2, Rakovec 1, Bergant, Lapajne 4, Kavčič 4 (2), Štremfelj, Korošec 1, Čebron, Cingesar 8, Bradeško, Dolenc 1, Panjtar, Rant, Rebič 3, Setnikar 1 (1), A. Vrbinc.
RIKO RIBNICA: Leban 13 (1), Fink 3, Atanasov, Merhar, Grebenc 9, Henigman 1, Skušek 3, Andoljšek, Pucelj, Pahulje, Nosan, Klarič, Markovič, Perovšek, Batanić, Košmrlj.
Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 4 (3), Riko Ribnica 1 (1).
Izključitve: Urbanscape Loka 2, Riko Ribnica 14 minut.
Rdeči karton: Skušek (57.).

7. KROG
Maribor Branik - Krško      39:26 (18:12)
Trimo Trebnje - Gorenje 23:30 (11:15)
Slovan - Sviš 33:26 (18:13)
Krka - Istrabenz Plini Izola 29:27 (12:11)
Urbanscape Loka - Ribnica RH 25:29 (11:17)

LESTVICA
 1. Gorenje Velenje         7  7  0  0  233:182  14  2. Celje Pivovarna Laško   6  6  0  0  245:135  12  3. Maribor Branik          7  6  0  1  230:179  12  4. Trimo Trebnje           7  5  0  2  199:167  10  5. Riko Ribnica            7  5  0  2  180:170  10  6. Krka                    7  4  0  3  206:302   8  7. Slovenj Gradec 2011     6  3  0  3  173:188   6  8. Slovan                  7  3  0  4  205:227   6  9. Jeruzalem Ormož         7  3  0  4  188:210   6 10. Urbanscape Loka         7  2  0  5  181:301   4 11. Istrabenz Plini Izola   7  1  0  6  183:201   2 12. Sevnica                 7  1  0  6  160:188   2 13. Krško                   7  1  0  6  175:237   2 14. Sviš Ivančna Gorica     7  1  0  6  170:234   2