19.09.2024 22:50:29

Janc in Makuc začela tako, kot sta končala, a ...

Rokometaši Barcelone, branilci naslova, so v drugem krogu lige prvakov v skupini doma premagali madžarski Szeged z 31:30 (20:12). Slovenski reprezentant Blaž Janc je dosegel štiri gole, Domen Makuc nobenega za Barcelono, Borut Mačkovšek pa enega za Szeged, ki je po zaostanku v prvem delu na koncu prišel do priložnosti za slavje.

Magdeburg je gostil Kolstad in proti edini ekipi brez zmage v skupini slavil s 33:25 (18:9), Barcelona pa je na čelu skupine in edina, ki je zmagala na obeh tekmah novega prvenstva.

V sredo je v isti skupini Zagreb, tudi z golom Aleksa Kavčiča, na domačem igrišču presenetljivo visoko z 31:23 ugnal lanske finaliste iz Aalborga. Za Aalborg je dvakrat zadel Aleks Vlah. Prvo zmago je dosegel tudi Nantes z Matejem Gabrom, ki je s 23:20 ugnal Kielce.

V skupini A je na lestvici povedel Sporting iz Lizbone, ki je na gostovanju v Odenseju na Danskem nadigral Fredericia s 37:19, že ob polčasu je vodil s 17:8. Tudi na drugi tekmi je bila razlika med ekipama velika, Veszprem je na Madžarskem ugnal francoski PSG z kar z 41:28, čeprav so domači ob polčasu vodili le za tri gole (18:15).

Veszprem je tako drugi na lestvici. Preostali tekmi sta bili v sredo, Dinamo iz Bukarešte je na Poljskem ugnal Wislo z 28:26 in je na tretjem mestu. Pri Wisli je nastopila tudi trojica Slovencev. Mitja Janc in Miha Zarabec sta zadela po dvakrat, Tim Cokan je tekmo končal brez zadetka.

Na drugi tekmi skupine B je Fűchse Berlin upravičil vlogo favorita in pri Pelistru zmagal visoko s 30:22 ter se veselil prve zmage. Domen Tajnik in Nejc Cehte za Pelister nista dosegla gola.