ru
31.05.2015 19:44:03

Barcelona še devetič na evropskem prestolu

Rokometaši Barcelone so devetič zmagovalci lige prvakov za sezono 2014/15.

Katalonski rokometaši so trinajstič zaigrali v finalu najmočnejšega klubskega tekmovanja stare celine in devetič osvojili ligo prvakov. Na drugi strani je Veszprem drugič nastopil v finalu, na prvo lovoriko pa bo še moral počakati. Je pa Madžarom uspelo, da so prekinili prevlado samih španskih in nemških ekip v finalih lige prvakov od leta 2004, zadnja ne-španska oziroma ne-nemška ekipa je tistega leta bilo Celje Pivovarna Laško, ki je tudi slavila.

Madžarskega prvaka je v tretji minuti v vodstvo popeljal Momir Ilić, Nikola Karabatić je poravnal na 1:1, za novo vodstvo z 2:1 Veszprema pa je poskrbel Marguč, ki je v finalu dosegel dva gola. Valur Sigurdsson je v sedmi minuti zadel za prvo vodstvo Barcelone na tekmi, tega pa španski prvaki niso več izpustili iz rok. Med 19. in 21. minuto je Barcelona prišla od 7:6 do 9:6, Veszprem je vrnil z dvema zaporednima goloma, nakar se je Veszpremu nekoliko ustavilo v napadu. V zaključku prvega polčasa se je razigral še Karabatić, ki je dal zadnje tri gole svoje ekipe.

Drugi polčas so Katalonci brez težav zadržali razliko iz prvega polčasa, ko so v 34. minuti prvič na tekmi povedli za pet golov (16:11), pa je bilo bolj ali manj jasno, da bo Barcelona pretrd oreh za Veszprem.

Prvi strelec tekme je bil Laszlo Nagy z osmimi goli, njegov soigralec Marguč je dal dva, na drugi strani sta šestkrat zadela Karabatić in Sigurdsson.

V sezoni 2014/15 so slovenske barve v ligi prvakov zastopali rokometaši Celja Pivovarne Laško, ki so pred dnevi osvojili 19. naslov državnih prvakov. V tako imenovani skupini smrti so zasedli peto mesto, za Veszpremom, makedonskim Vardarjem iz Skopja, nemškim Rhein-Neckar Löwnom in slovensko obarvanim francoskim Montpellierjem ter pred Čehovskimi medvedi iz Rusije.

KIELCAM BRON
Rokometaši poljske ekipe Kielce so bili v malem finalu v Lanxess Areni boljši od nemškega Kiela z 28:26 (12:12). Poljska ekipa je danes igrala brez kapetana slovenske reprezentance Uroša Zormana, ki ni bil v kadru.

Kiel je bil v uvodu tekme nekoliko boljši, a je v zadnji četrtini prvega polčasa poljski prvak izenačil, z 12:12 sta ekipi tudi šli na odmor. Po vrnitvi na igrišče so Kielce povedle, po 20:17 pa se je tehtnica nagnila v korist Zormanovih soigralcev. Ti prednosti niso več zapravili.

Prvi strelec tekme je bil Karol Bielecki z devetimi goli, pri Kielu je Marko Vujin zadel petkrat.