ru
17.05.2015 19:23:16

Berlinčani pobrali smetano

ehf

Rokometaši nemškega Füchseja iz Berlina so letošnji zmagovalci evropskega pokala EHF, potem ko so na današnji finalni tekmi premagali HSV iz Hamburga s 30:27 (16:13).

Nemški obračun za končno zmago v drugem najmočnejšem klubskem tekmovanju na stari celini se je na veliko veselje domačih privržencev končal z zmagoslavjem berlinskih rokometašev, ki so v velikem finalu ugnali domače tekmece iz Hamburga, v malem finalu pa je danski Skjern ugnal velenjsko Gorenje s 27:22 (12:13).

Berlinske lisice so postopoma lomile odpor tekmecev iz Hamburga, v trdem in neizprosnem dvoboju so si najvišjo prednost v prvi polovici tekme priigrale v 26. minuti, ko so na krilih Petra Nenadića (pet golov v prvem polčasu) ter Šveda Mattiasa Zachrisson in Rusa Konstantina Igropula (oba po štiri zadetke) povedle s 15:10, na odmor pa odšle s prednostjo treh golov (16:13).

Domača zasedba je sijajno odprla drugi polčas in v 39. minuti povišala na 21:16, a le dve minuti kasneje je gostujoča sijajno izkoristila dvominutno izključitev nemškega upa Paula Druxa in znižala na gol zaostanka (21:20), v 45. minuti pa izenačila na 21:21.

V izjemno razburljivi končnici je bilo več preudarnosti na strani berlinskih rokometašev, ki so s pridom izkoristili prednost domačega terena ter po nemškemu Rhein-Neckarju Löwnu in madžarskemu Picku iz Szegeda kot tretji dvignili pokal EHF.

Füchse Berlin - HSV Hamburg 30:27 (16:13)

* Dvorana Max Schmeling, gledalcev 8500, sodnika: Palsson in Eliasson (oba Islandija).
* Füchse Berlin: Heinevetter, Grunz, Stochl, Wiedle 4, Struck, Nenadić 6, Pevnov 1, Romero, Weyhrausch, Zachrisson 4, Skroblien, Schade, Horak 2, Igropulo 6, Petersen 3, Drux 4.
* HSV Hamburg: Bitter, Herrmann, Schmidt 1, Simicu, Jansen, Flohr 2, Herbst 2, Petersson, Toft Hansen 3, Djordjić 2, Hanisch, Brauer, Mahe 10, Hens 2, Dominiković, Pfahl 5.
* Sedemmetrovke: Füchse Berlin 2 (2), HSV Hamburg 9 (8).
* Izključitve: Füchse Berlin 8, HSV Hamburg 8 minut.
* Rdeč karton: Simicu (54.).