ru
ru
14.03.2015 22:19:30

Blizu, a vendarle daleč

Rokometaši velenjskega Gorenja so v petem krogu skupinskega dela evropskega pokala EHF izgubili proti HSV Hamburgu z 31:32 (15:13).

Velenjčane, pri katerih je Staš Skube dosegel deset zadetkov, tekma zadnjega kroga čaka prihodnjo soboto, ko bodo gostovali pri norveškem Haslumu.

Velenjčani bi si z zmago s šestimi zadetki razlike priigrali prvo mesto v skupini. Predvsem v uvodu tekme je kazalo, da je ta cilj uresničljiv, a na koncu so zmagali gosti iz Nemčije, ki so preobrat naredili sredi drugega polčasa. HSV je tako prvi v skupini, Gorenje pa je v dobrem položaju, da z drugim mestom prav tako napreduje v četrtfinale tega tekmovanja.

Velenjčani so tekmo začeli sanjsko. Klemen Ferlin je bil nerešljiva uganka za hamburške strelce, v prvih desetih minutah je s svojimi obrambami svojim soigralcem omogočil tudi protinapade, s katerimi so domači v deveti minuti pobegnili že na 6:1. Počasi pa se je njihov nalet začel umirjati, kljub temu pa tudi v naslednjih minutah držali lepo prednost. Končnica prvega polčasa pa je nakazala, da bo obračun še kako zanimiv v druge pol ure.

Nemci so namreč ob kriznih minutah domačih izid z delnim izidom 3:0 preobrnili v svojo korist. Sledilo je obdobje tesnega vodstva enih ali drugih, še naprej pa je gostiteljem optimizem vzbujal Ferlin, ki je nadaljeval razigranost med vratnicama. Toda tudi ta je začenjal pojemati, ko so gosti sredi drugega polčasa povedli za dva zadetka, še več, luknje v obrambi domačih so gosti iz Nemčije znali unovčevati.

V zadnjih deset minut so velenjski rokometaši vstopili z dvema goloma zaostanka, že v naslednji minuti pa je HSV prvič na tekmi povedel za tri (29:26). Preobrata v igri ni prinesel niti vedno atraktiven "cepelin" Michala Szybe, a v 57. in 58. minuti so se domači po zadetkih Janeza Gamsa in Staša Skubeta približali na 30:31 oziroma 31:32.

Minuto pred koncem je z obrambo Benjamin Burić poskrbel za novo priložnost za izenačenje, toda poskus Szybe je zadel v drugem polčasu razpoloženega vratarja hamburške ekipe Johannesa Bitterja, tako da so se dveh točk veselili gosti.

Gorenje Velenje - HSV Hamburg 31:32 (15:13)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev 1100, sodnika: Olesen in Pedersen (oba Danska).
GORENJE: Božović, Cehte, Medved 3 (2), S. Burić 5, B. Burić, Szyba 4, Skube 10 (4), Ferlin, Golčar, Šoštarić 2, Kleč 1, Dobelšek, Gams 1, Zaponšek, Nosan 1, Dujmović 4.
HSV: Bitter, Schmidt 5, Schröder, Simicu 8, Flohr 1, Toft Hansen 2, Djordjić, Lindberg 4, Danielsen, Hanisch 2, Mahe 5, Hens, Pfahl 5 (3).
Sedemmetrovke: Gorenje 7 (6), HSV 5 (3).
Izključitve: Gorenje 12, HSV 12 minut.
Rdeči karton: Mahe (44.)