28.02.2015 21:39:11

Velenjčani zmagoslavno iz Švice

Rokometaši Gorenja so v tekmi 3. kroga evropskega pokala EHF v gosteh premagali Pfadi Winterthur s 35:26 (16:12)

Velenjski rokometaši so dosegli pomembno zmago v boju za napredovanje. Izbranci Ivana Vajdla so imeli od prve do zadnje minute vajeti v svojih rokah in zanesljivo odpravili švicarsko zasedbo, v kateri tudi tokrat ni bilo Dina Bajrama.

Velenjčani so vse od začetka narekovali ritem in po desetih minutah vodili s 5:3. Dobro nadaljevanje je vodstvo slovenske zasedbe zgolj še večalo, po 20 minutah so, denimo, gosti vodili z 12:6.

Čeprav so domači do konca polčasa malce znižali zaostanek, pa so igralci Gorenja v drugem delu spet pokazali, da so kakovostnejša ekipa, v 48. minuti so povedli z 29:21, pet minut pozneje pa vodili z zanesljivih 31:24, kar je zadostovalo za mirno končnico.

Pri Gorenju je prednjačil Staš Skube z 12 zadetki, pri Winterthurju pa jih je Kevin Jud dosegel pol manj.

Pfadi Winterthur - Gorenje 26:35 (12:16)

Winterthur - Dvorana Eulach, gledalcev 1000, sodnika: Cohen in Peretz (oba Izrael).
PFADI WINTERTHUR: Vaškevičius, Ott, Maros 5, Tynowski 1, Hess, Krieg 3, Sidorowicz 2, Bringolf, Cvetković 2, Lier 1, Murbach, Jud 6, Scheuner 2, Freivogel, Svajlen 4.
GORENJE: Božović 2, Cehte, Medved 4, S. Burić 5, B. Burić, Szyba 3, Skube 12, Ferlin, Golčar, Šoštarič 5, Kleč 3, Vrečar, Dobelšek, Gams 1, Nosan, Dujmović.
Sedemmetrovke: Pfadi Winterthur 4 (4), Gorenje Velenje 4 (2).
Izključitve: Pfadi Winterthur 10, Gorenje Velenje 6 minut.