rp
rp
01.02.2015 15:21:40

Allison (še) ni čudodelka

Krimovke so drugi del lige prvakinj začele s porazom. Njihovo neuigranost in neučinkovitost so izkoristile igralke nemškega Thüringerja in čeprav niso blestele, iz Ljubljane odnesle pomembni točki.

Glavno vprašanje pred tekmo, ki ob zaključku moškega SP in drugih športnih dogodkih tudi tokrat ni privabila večjega števila gledalcev, je bilo, kaj bo tokrat pokazala najboljša igralka sveta leta 2009 in MVP svetovnih prvenstev 2009 in 2011 Allison Pineau. Francozinja je sicer z nekaj potezami v obrambi in napadu, zlasti asistencami, dala vedeti, da je res vrhunska igralka, a hkrati tudi, da po polletnem neigranju in odsotnosti zaradi poškodbe še kar precej daleč od nekdanje ravni. To je bilo zlasti vidno pri njenih redkih poskusih strelov od daleč, ki so bili po večini precej netočni. Ob tem strelskega dneva ni imela niti prva strelka kluba Mirjeta Bajramoska, na katero so gostje še posebej pazile. Tehničnih napak in zgrešenih zicerjev je bilo spet občutno preveč. Predvsem je manjkala razpoložena strelka od daleč, od koder je bila še najbolj nevarna Alja Koren, ko se je tja premaknila z desnega krila.

V prvem polčasu so predvsem po zaslugi solidne obrambe 5+1, Alja Jankovič je tesno pokrivala najboljšo strelko gostij Nadjo Nadgornajo, ter razpoložene vratarke Sergeje Stefanišin Ljubljančanke še ohranjale minimalno prednost, po nekaj minutah drugega dela pa so pobudo prevzele Nemke in prednost rutinirano zadržale do konca. Zadnje upanje na vsaj točko je vzklilo ob znižanju Korenove na 23:24 tri minute pred koncem, a je bila to tudi zadnja žoga v mreži razpoložene vratarke Jane Krause, ki so jo krimovke v drugem polčasu premagale vsega osemkrat. Idej v napadu je enostavno zmanjkalo, povečalo pa se je tudi število napak v obrambi, zlasti so gostjam prepuščale preveč prostora na desnem krilu.

Dejstvo je, da se četrtfinale krimovkam vse bolj odmika, a po besedah trenerke Marte Bon to za naše prvakinje niti ni najbolj resna opcija. "O četrtfinalu sploh ne razmišljam. Moje misli gredo v smer, kako postaviti našo igro, da bi lahko igrale bolj kvalitetno. Najbolj pomembno je, da se igralke razvijajo, kar tudi počnemo. Če nam bo to letos uspelo, bo to fenomenalno."

Krimovke bodo naslednjo tekmo v ligi prvakinj odigrale v soboto, ko bodo gostovale v Skopju pri Vardarju, ki je že v petek izgubil v Leipzigu. Že zdaj pa je jasno, da to ne bo sezona, ki bo pristašem ljubljanskega kluba dolgo ostala v spominu.