STA/bk
29.11.2014 20:49:46

Ose izpolnile cilj

Nikola Miljković

Rokometaši iz Velenja so se zanesljivo uvrstili v skupinski del evropskega pokala EHF.

Po zmagoslavju v Rusiji s 37:34 so na današnji povratni tekmi ugnali igralce iz Perma z 39:29, svoje tekmece v skupinskem delu tekmovanja pa bodo dobili na žrebu, ki bo na sedežu Evropske rokometne zveze na Dunaju v četrtek, 4. decembra.

Izbranci trenerja Ivana Vajdla so imeli od prve minute škarje in platno v svojih rokah. Začeli so izjemno, že po desetih minutah so si priigrali prednost 7:1. To je bil znak, da bodo le stežka ostali brez nastopa v skupinskem delu, kar je bil osnovni cilj velenjskih rokometašev, potem ko so po nekoliko čudnih okoliščinah ostali brez nastopa v ligi prvakov.

Ose so vseskozi igrale resno in odgovorno, v 20. minuti povišali na 14:7, na velik odmor pa odšli z nespremenjeno prednostjo (19:12). V drugi polovici tekme niso popustili niti za ped, bili so absolutni gospodarji domačega terena. Deset minut pred koncem neenakovrednega dvoboja so si priigrali prednost 37:21, na koncu pa zmagali z 39:29.

V velenjski ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Marko Dujmovič z osmimi in Staš Skube s šestimi goli.

Gorenje Velenje - Permski medvedi   39:29 (19:12)

Velenje - Rdeča dvorana. 700 gledalcev. Sodnika: Bounoura in Khalid (oba Francija).
Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Božović 3, Medved 2, S. Burić 4, Szyba 2, Skube 6, Golčar 3, Šoštarič 4, Papež 1, Kleč 2, Dobelšek 2, Gams, Nosan, Dujmovič 8 (4), Bećiri 2.
Permski medvedi: Sorokin, Levšin, Voronin 2, Maksimov, Dementjev 1, Buzmakov 5, Orlov 2 (1), Čistabajev, Bogdanov 5, Krivenko 1, Soroko 9 (3), Aslanjan 1, Šindin 3, Popov.
Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 4 (4), Permski medvedi 7 /4).
Izključitve: Gorenje Velenje 12, Permski medvedi 8 minut.