30.04.2023 23:40:17

Po razočaranju v Fazaneriji vendarle tudi zadovoljstvo

Aleš Cipot

Mura Nona po novi zmagi blizu prvenstvene lovorike.

V ženski ligi Triglav Zdravje sta bili odigrani dve tekmi 18. kroga. Ljubljanski mestni derbi je pripadel Olimpiji, ki je s 6:2 odpravila Ljubljano. Derbi med Muro Nona in Radomljami Medexom so dobile prve, ki so na svojem igrišču slavile s 3:0 in jim do potrditve naslova državnih prvakinj manjka le še ena zmaga. Po razočaranju, ki so ga navijačem s porazom proti Bravu pripravili Dejan Grabić in njegovi varovanci, je Fazanerija tako vendarle dočakala nekaj zadovoljstva.

Mura je terensko premoč potrdila v 61. minuti, ko je Lea Dolinar z dobro globinsko podajo zaposlila Kaja Korošec, ki je zatresla mrežo. V 76. minuti je Brazilka Josilene De Jesus Matos borbeno in spretno prišla do žoge, z njo zaposlila Kajo Korošec, ki je na drugi vratnici našla kapetanko Špelo Kolbl, domača kapetanka se je veselila 33. gola v tej sezoni. Črno-bele mrežo zatresle v trenutku, ko so bile Radomljanke brez poškodovane Noelle Vilčnik, ki se v igro ni več vrnila. Domačo zmago je potrdila Lea Dolinar, ki je merila s kakih 30 metrov v 87. minuti. Po poškodbi je odigrala sploh prvo tekmo v dresu Mure, pred tem pa je bila članica Radomelj. To je bila tudi prva tekma, ki so jo gostiteljice odigrale brez trenerja Amirja Kariča, ki so se mu po porazu proti Olimpiji v ŽNK Mura Nona zahvalili za sodelovanje. Ekipo je tokrat vodil športni direktor Štefan Kozic.

Olimpija nadaljuje s prepričljivo igro in prepričljivimi zmagami v spomladanskem delu. Tokrat so varovanke trenerja Zlatka Gaborja doma s 6:2 porazile Ljubljano. V prvem polčasu sta se pri zmajčicah med strelke vpisali Izabela Križaj in Urška Bratuša, v nadaljevanju so zadele še Sara Makovec, Manja Rogan, Ana Milović in Izabela Križaj. Gostujoči poraz sta omilili Pamela Begić in Katja Turk.
Tekma Primorje Gaia Naturelle - Krim bo na sporedu v nedeljo, 7. maja. Dan pred tem bo v Celju finale pokala, v katerem se bosta srečali branilka naslova Olimpija in Mura Nona.

Izidi, 18. krog:
Olimpija Ljubljana - ŽNK Ljubljana 6:2 (2:0)
Strelke: 1:0 Bratuša (17.), 2:0 Križaj (22.), 3:0 Makovec (53.), 4:0 Rogan (59.), 5:0 Milović (65.), 5:1 Begić (71.), 6:1 Križaj (74.), 6:2 Turk (85.).

Mura Nona - Radomlje Medex 3:0 (0:0)
Strelke: 1:0 Korošec (61.), 2:0 Kolbl (77.), 3:0 Dolinar (87.)