11.04.2022 10:44:04

Pozitivna miselnost in popolna osredotočenost

IGOR & NATAŠA KUPLJENIK
Olimpija ni imela težav na gostovanju na Ptuju

DoxakeyČlanska ekipa zmajčic je svoj zmagoviti pohod nadaljevala tudi v 16. krogu proti ŽNK Doxakey na Ptuju.

Ekipa ni dopustila nobenih presenečenj in je na tekmo prišla z enim in edinim ciljem – po zmago in tri točke. V osmi minuti tekme je Izabela Križaj dosegla prvi zadetek, kmalu za njo je bila uspešna Urška Bratuša, že v prvem polčasu pa je hat-trick dosegla prva strelka ekipe in prve lige Ana Milović; rezultat polčasa, 6:0 za zmajčice, je postavila Neva Kumalić.

V drugi polovici srečanja so zeleno-bele še bolj pritisnile na obrambo domačih in še devetkrat zatresle njihovo mrežo. Razpoložena Milovićeva je dodala še štiri zadetke, drugi gol na tekmi je dala Križajeva, prav tako je bila dvakrat uspešna Barbara Kralj, novega zadetka za člansko ekipo Olimpije pa se je razveselila mlada Ema Erman. Končna zmaga z razliko 15 golov je bila prepričljiva, mreža vratarke Sare Nemet pa je ostala nedotaknjena.

To ekipo odlikujejo dobra pripravljenost, pozitivna miselnost ter popolna osredotočenost na zmago in dosego skupnih ciljev. Odlično medsebojno razumevanje, spoštovanje in zaupanje je zaznati tako na zelenici kot zunaj nje.

Glavni trener Miki Kondić je bil s prikazanim zadovoljen: "Za nami je lepa tekma z nekaj izjemnimi potezami, ki bi jih bili veseli na mnogih evropskih nogometnih igriščih. Igralke so v vseh pogledih upravičile nastop. Bile so zelo odgovorne tako taktično kot pri menjavah. Mogoče nekatere niso ravno srečne zaradi neizkoriščenih priložnosti, a naj jim bo to v poduk za naslednjič. Priložnost so dobile vse igralke in jo tudi dobro izkoristile. Ponovna priložnost za dokazovanje bo že kmalu, in sicer najprej na reprezentančni akciji ter takoj nato še na polfinalu pokala."

Po reprezentančnem premoru člansko ekipo v soboto, 16. aprila, čaka polfinale ženskega pokala v Radomljah, prvenstvo 1. SŽNL pa se bo nadaljevalo teden dni kasneje, ko v Ljubljano prihaja ekipa ŽNK Cerklje.

Mlajše selekcije

Dekleta U-17 so v soboto v ŠP Šiška gostile vrstnice iz Pomurja, vendar je bila tekma zaradi razmočenega igrišča in močnega sneženja v 20. minuti tekme pri rezultatu 0:0 prekinjena. Preostanek tekme bosta ekipi odigrali v sredo, 13. aprila. Deklice U-15 so gostovale v Radomljah, najmlajše zmajčice pa so svoje izkušnje prav tako nabirale na turnirju v Radomljah.

Reprezentance

Minuli konec tedna zaradi reprezentančnih akcij nogometašice vseh selekcij niso imele tekem v domačih prvenstvih. Aktivne so kar tri ženske reprezentance: ženska A-reprezentanca nadaljuje s kvalifikacijami za svetovno prvenstvo 2023, mladinske reprezentantke U-19 igrajo na turnirju lige B, najmlajša dekleta U-16 pa so na razvojnem turnirju v Bosni in Hercegovini. Pri Olimpiji so ponosni, da je v vseh selekcijah lepo število igralk, kar je dokaz dobrega dela v klubu.

Vabilo selektorja Boruta Jarca v žensko A-reprezentanco so prejele: Lara Klopčič, Evelina Kos, Izabela Križaj, Ana Milović, Sara Nemet, Anja Prša in Manja Rogan. Po tekmi s Kazahstanom jih čaka pot v Francijo, kjer se bodo torek pomerile s prvouvrščeno ekipo v skupini.

Slovenija gosti turnir lige B mladink U-19. Zmagovalna ekipa turnirja se bo uvrstila v elitno ligo evropskih dekliških mladinskih reprezentanc. Na prvi tekmi so igralke pod vodstvom selektorice Petre Mikeln s 3:1 premagale reprezentanco Moldavije. Priložnost na tekmi so dobile tudi vse reprezentantke iz vrst Olimpije: Daša Dolenšek, Ema Erman in Lara Lobe.

Na razvojnem turnirju v Zenici pa so uspešne tudi reprezentantke U-16, ki jih vodi Tina Kelenberger, saj so na dveh tekmah dvakrat zmagale. Slovenske barve zastopajo tudi članice Olimpije Stela Babič, Nadin Ferk, Lia Jasenc, Sara Medić in Zala Omerza.