(bp)
28.02.2022 12:28:28

Vrhunske priprave na nogometno pomlad

NATAŠA & IGOR KUPLJENIK

Po reprezentančni akciji so se zeleno-bele spet zbrale v polnem številu v Stožicah in nadaljevale priprave na nadaljevanje spomladanskega dela prvenstva.

Članska ekipa zmajčic nadaljuje nastope na prijateljskih tekmah v sklopu priprav na nadaljevanje sezone. Tudi na tretji mednarodni prijateljski tekmi so prikazale dobro igro in pravi značaj ekipe. Na gostovanju pri aktualnih prvakinjah Hrvaške ekipi ŽNK Osijek so zmagale z izidom 3:1. Gledali smo tekmo dveh zelo kakovostnih ekip, ki so jo vseh 90 minut dekleta odigrala v visokem tempu s pritiski in akcijami z obeh strani. Z zadetkom za 0:1 je v sodnikovem podaljšku Lara Klopčič postavila rezultat prvega polčasa. V drugem polčasu je Klopčičeva zadela še enkrat, tretji gol za zeleno-bele pa je dosegla trenutno prva strelka 1. SŽNL Ana Milović. Tik pred koncem tekme so domačinke rezultat znižale na 1:3, kar je bil končni rezultat tekme.

Za ŽNK Olimpijo so proti hrvaškim prvakinjam igrale: Sara Nemet, Lara Klopčič, Anja Prša, Izabela Križaj, Vanja Duronjić, Evelina Kos, Zala Vindišar, Manja Rogan, Eva Vodušek, Barbara Kralj in Ana Milović.

Tokrat se je glavni trener Miki Kondić odločil, da ne bo menjal med tekmo in je prva postava odigrala celo tekmo. Tekmo s klopi so spremljale: Urška Bratuša, Tara Knego ter Adrijana Mori.

Tekma je vzbudila veliko zanimanja nogometnih krogov na Balkanu, saj skoraj ni športnega medija, ki ne bi poročal o tekmi in odmevni ter zasluženi zmagi zmajčic, kar je dokaz več, da je ženski nogomet zanimiv za javnost, še posebej pa velja poudariti pomen športne blagovne znamke Olimpija na tleh nekdanje Jugoslavije. Ljubljanski klub se je iskreno zahvalil za topel sprejem in gostoljubje domačinov. Ta dva kluba že od ustanovitve Olimpije gojita veliko medsebojno spoštovanje in prijateljstvo. ŽNK Osijek bo kmalu stopil pod okrilje moškega kluba Osijek, kar je dokaz, da na Hrvaškem že delajo v smeri, ki jo je začrtala Uefa.

Zmajčice se bodo ta teden pomerile še z ekipo ŽNK Dinamo iz Zagreba. Tekma bo na sporedu v sredo, 2. marca, ob 15. uri v Zagrebu. To naj bi bila tudi zadnja preizkušnja pred spomladanskim nadaljevanjem 1. SŽNL, ko se bodo igralke Olimpije v nedeljo, 13. marca, pomerile z ekipo ŽNK Radomlje, na stadionu v Spodnji Šiški v Ljubljani. To bo po dveh letih, ko so bile tekme zaradi ukrepov za preprečevanje širjenja epidemije covida brez gledalcev, prva tekma, ko se bodo zmajčice lahko predstavile svojim navijačem. Zmajčice si bo na prvenstveni tekmi prvič v živo lahko ogledal tudi novi predsednik kluba Milan Mandarić.

Poleg članske ekipe se na nadaljevanje sezone pripravljajo tudi mlajše selekcije. Selekcija DU-17 je uspešno gostovala v Ajdovščini in pod vodstvom trenerja Sebastiana Zalarja premagala domačinke z visokim izidom 6:1. Počasi in vztrajno se kaže dobro delo tudi v mlajših selekcijah, kar je velik cilj kluba, saj želijo vzgajati svoje kakovostne igralke, ki bi lahko pozneje odigrale pomembno vlogo v članski ekipi.