24.04.2019 21:04:59

MURA OBLJUBLJALA PREOBRAT in dobila ... TOLE NORO RAKETO, o kateri govori vsa Slovenija!

V finalu slovenskega pokala se bosta pomerila večna rivala Olimpija in Maribor, potem ko je slednji v Murski Soboti odigral 1:1.

Potem ko je Olimpija v torek zvečer brez kakršnikoli preglavic napredovala na račun Aluminija, se je Maribor v verjetno najbolj spektakularen finale v samostojni Sloveniji uvrstil lažje od pričakovanj. Čeprav je Mura ob goreči podpori številnih navijačev, ki so napolnili Fazanerijo, obljubljala preobrat po porazu v Ljudskem vrtu 1:0, je bila od njega kar precej oddaljena. Celo pri izidu 0:0 Maribor nikoli ni bil resneje ogrožen, od začetka prvega polčasa pa še toliko manj.

Tedaj je namreč Dare Vršič dosegel verjetno celo najlepši zadetek v tej sezoni slovenskega klubskega nogometa. Poskakujočo žogo je s kakšnih 25 metrov z volejem tako noro dobro poslal proti Murinim vratom, da v tem trenutku morda celo najbolj vroči vratar slovenske scene Matko Obradović ni imel nobenih možnosti. Poletel je skozi zrak, toda žoga je z vso močjo letela v zgornji kot in tam tudi imenitno zadela mrežo.

Poti nazaj za Muro ni bilo več. Čeprav je pogumno poskušala, pa je bil Maribor - tako kot veliko večino tekme - preveč čvrst, preveč dobro organiziran, preveč kakovosten, odločen in osredotočen. Mura si je prave priložnosti priigrala le v zaključku, a najprej naletela na dve fantastični obrambi gostujočega vratarja Kenana Pirića, nato pa v 91. minuti zadela prek Aleksandra Boškovića. Častni zadetek, kajti za napredovanje je potrebovala zmago 3:1 in bila od nje vendarle kar precej oddaljena.