jb
24.11.2014 10:26:26

Trener odšel, Kras slavil v gosteh

nkkras.it

Kras Repen je v serie D zabeležil drugo zmago v sezoni. In prvo po menjavi na trenerski klopi.

V italijanski ligi serie D so bile odigrane tekme 12. kroga, ki so veselje prinesle tudi slovenskemu zamejskemu klubu. Kras Repen je gostoval pri Mezzacoroni in neposrednega tekmeca v boju za obstanek premagal z 2:1. Junaka sta bila nekoč najboljši nogometaš slovenske lige Saša Ranić, ki je zadel v 65. minuti, in maroški krilni vezist Marouane Tawgui, ki je zmago svojega kluba potrdil v 89. minuti.

Dodajmo, da je Kras tokrat odigral prvo tekmo brez dosedanjega trenerja Predraga Arčabe. Ta se je poslovil po seriji slabih rezultatov, začasno sta vajeti prevzela Bojan Gulič, nekoč trener vratarjev pri ajdovskem Primorju, in Matej Bombač ter takoj prišla do dragocene zmage svojega kluba. Za Kras je bila šele druga v sezoni, s katero pa se je dvignil na 14. mesto; ta sicer ne zagotavlja neposrednega obstanka v ligi, vodi namreč v dodatne kvalifikacije.

V naslednjem krogu se bo Kras doma pomeril z Giorgionejem, še enim klubom, ki se nahaja v spodnjem delu razpredelnice.