27.09.2024 06:45:19

Slovenski nogometaš, ki je bil udeležen v tragični nesreči, je v ligi Europa pisal zgodovino

Profimedia

V četrtek so bile na sporedu tekme lige Europa.

Slovenski nogometni branilec Žiga Lipušček je debitiral v skupinskem delu lige Europa. V dresu RFS iz Rige je gostoval v Bukarešti pri FCSB in izgubil z 1:4. Lipušček je z RFS iz Rige gostoval pri FCSB v Bukarešti ter se vpisal med strelce v 23. minuti, ko je izenačil na 1:1. To je bil sploh prvi gol latvijske ekipe v ligi Europa. Pred tem je za domače v osmi minuti zadel Daniel Birligea, v 32. pa za novo vodstvo romunske zasedbe Marius Stefanescu. Zmago domačinov je v drugem polčasu z dvema goloma potrdil Darius Olaru.

Eden bolj pričakovanih dvobojev je bil v Rimu med Romo in Athleticom Bilbaom. Končal se je z 1:1, potem ko je v prvem polčasu za Rimljane zadel Artem Dovbik, v drugem pa je izenačil v 85. minuti Aitor Paredes.

Fenerbahče je z 2:1 ugnal Union St. Gilloise, Malmö je doma izgubil proti Rangers iz Glasgowa z 0:2, Ajax je nadigral Bešiktaš s 4:0, Mika Godts je dosegel dva gola, Lyon je z 2:0 odpravil Olympiakos, Eintracht Frankfurt in Viktoria Plzen sta igrala 3:3, pri čemer so gosti za točko dosegli dva gola v 86. in 92. minuti.

V končnici je do zmage prišla Braga. Ta je proti Maccabiju iz Tel Aviva zaostajala z 0:1, nato pa je v 88. minuti zadel Bruma, ki je poskrbel tudi za preobrat v 95. minuti z bele pike. Gosti so po tem dobili dva rdeča kartona.

Tekma med Tottenhamom in Qarabagom se je začela z več kot polurno zamudo, saj so gosti obstali v londonskem prometu. To pa favoritov ni vrgli iz tira, tako kot ne rdeči kartona Raduja Dragusina že v osmi minuti. Brennan Johnson v prvem ter Pape Matar Sarr in Dominic Solanke v drugem so poskrbeli za pričakovano zmago. Za nameček je Toral Bajramov pri 0:2 zadel le okvir vrat z bele pike.

V sredo je norveški Bodö/Glimt brez pomoči Nina Žuglja gostil Porto in zmagal s 3:2, tekma med AZ Alkmaarjem in Elfsborgom se je prav tako končala s 3:2, za presenečenje pa je poskrbel tudi nizozemski Twente, ki je na Old Traffordu igral 1:1 z Manchester Unitedom.

Dinamo Kijev je z 0:3 izgubil proti Laziu, Galatasaray je s 3:1 odpravil Paok, Ludogorec pa je z 0:2 izgubil proti Slavii iz Prage. Nice in Real Sociedad ter Midtjylland in Hoffenheim so se razšli z 1:1. Anderlecht je premagal Ferencvaros z 2:1.