06.03.2022 10:19:02

ČAROVNIJA slovenskega reprezentanta! Takole je v 24 minutah ZRUŠIL tekmeca, na Kvarnerju je BOG (video)

R‍ijeka je s prepričljivo zmago nad Slaven Belupom še tretjič zapored zmagala in se s tekmo več na le točko razlike približala vodilnemu Dinamu.

A na tekmi z ekipo iz Koprivnice ni šlo vse gladko, kot to kaže končni rezultat. Do 55. minute je bil izid še 0:0, v prvem polčasu so bili gostje celo boljši tekmec, potem pa se je v trenutku vse spremenilo. Minuto pred tem je trener Goran Tomić v igro poslal Adama Gnezdo Čerina, zamenjal je Ganca Princa Ampema. Očitno je imel strateg Rečanov dober občutek, Slovenec je namreč praktično v svoji prvem stiku z žogo začel akcijo za vodilni zadetek, ki ga je na koncu dosegel še drugi slovenski nogometaš pri kvarnerskem klubu Haris Vučkić.

V 70. minuti je bil Gnezda Čerin, ki za Rijeko igra kot posojeni nogometaš Nürnberga, končni podajalec za povišanje vodstva, natančen je bil Josip Drmić. Slovencu je manjkal le še zadetek za piko na i in v 79. minuti se je res zgodilo. Po udarcu s kota je gostujoči vratar 'boksnil' žogo le do Gnezde Čerina, najboljši posameznik tekme pa je s prekrasnim zadetkom kronal svojo odlično predstavo in potegnil črto pod tekmo.

Na Reki danes slavijo svojega junaka, 22-letni slovenski vezist je vstopil v igro, začel akcijo za prvi zadetek, podal za drugega in dosegel tretjega. V tej sezoni je v vseh tekmovanjih zaigral na 26. tekmi in prvič našel pot do nasprotne mreže. Vučkić je na drugi strani dosegel osmi zadetek na 24. tekmi.