25.02.2022 07:26:07

SE ŠALIŠ?! Kurtič je imel usodo svoje ekipe v svojih nogah, kar je sledilo, pa ... (video)

V kvalifikacijah za osmino finala v konferenčni ligi so igrali trije klubi s slovenskimi nogometaši. Med 16 pa se je od teh prebil le Paok Jasmina Kurtića.

Dvoboj Paoka in Midtjyllanda je po zmagi Dancev na prvi tekmi z 1:0 danes moral v podaljšek, potem ko so Grki redni del tekme dobili z 2:1. Za Grke sta zadela sta Andrja Živković in Vierinha, za Dance pa Daniel Hoegh v 80. minuti in tako izsilil podaljšek. V tem odločitve ni bilo, tako da so sledile enajstmetrovke. Pri teh so bili Grki stoodstotni, zadnjo, peto, za potrditev zmage pa je z nežnim strelom zadel Kurtić, ki je igral celo tekmo.

Obračun praške Slavie in Fenerbahčeja je dobila prva. Na prvi tekmi je zmagala s 3:2, na povratni, na kateri Miha Zajc zaradi kartonov ni igral za Turke, pa prav tako s 3:2. Yira Sor je zadel dvakrat za Slavio.

Dunajski Rapid z Dejanom Petrovičem, ta je igral od 81. minute, je imel s prve tekme proti Vitesseju prednost z 2:1, na povratni pa so Nizozemci že v tretji in 19. minuti dosegli gola, ki sta jih popeljala med 16.

V osmino finala so se prebili še Bodö/Glimt, ki je izločil Celtic Glasgow (prva tekma 3:1, druga 2:0), Marseille, ki je bil boljši od Karabaha Agdama (3:1, 3:0), PSV, ki je ugnal Maccabi Tel Aviv (1:0, 1:1), Partizan, ki je izločil praško Sparto (1:0, 2:1), in Leicester City, ki je premagal Randers (4:1, 3:1).