03.01.2021 07:50:05

Grožnja Janu OBLAKU?! Real Madrid prehitel ATLETICO, toda Slovencu se še vedno BOLJ SMEJI!

Nogometaši madridskega Reala so v 17. krogu španske lige gostili Celto in zmagali z 2:0.

Branilec naslova se je z zmago vsaj začasno povzpel na vrh lestvice, kjer ima točko prednosti pred madridskim Atleticom, ki pa ima tri tekme v dobrem. Eno od teh bo v nedeljo igral v gosteh pri Alavesu. Real je povedel v šesti minuti z golom Lucasa Vazqueza, Marco Asensio pa je v 53. podvojil prednost Madridčanov.

Že pred tem je Villarreal skočil na četrto mesto, potem ko je z 2:1 ugnal Levante. Prvi gol v novem letu v španski ligi je za vodstvo rumene podmornice v 19. minuti dosegel Fer Nino, na 2:0 je s svojim devetim golom v sezoni povišal Gerard Moreno v 56. minuti. Končni izid pa je postavil Sergio Leon v 73. minuti.

Malce pozneje bi lahko na četrto mesto skočila Sevilla, ki pa je na gostovanju pri Betisu v mestnem obračunu igrala 1:1. Suso je goste pripeljal do vodstva v 48. minuti, Betis, ki je bil boljši tekmec, pa je izenačil v 53. minuti z golom Sergia Canalesa z bele pike. Najstrožjo kazen je imel na voljo nato še Nabil Fekir, a mu je vratar Seville strel obranil.

Getafe pa je gostil Real Valladolid in izgubil z 0:1.