Hrvati trdijo: KEK JE NAJVEČJI TRENER HRVAŠKE LIGE! Po zgodovinskem uspehu mu ostaja le še en rekord ...

Srdjan Vrančić / CROPIX
Matjaž Kek

Matjaž Kek je v hrvaškem nogometu postavil še en zgodovinski mejnik, zdaj lovi rekord vseh rekordov.

Matjaž Kek je v 32. krogu hrvaške lige v gosteh z Rijeko na kolena spravil Dinamo in na drugem mestu lestvice začasno prehitel splitskega Hajduka, hrvaški mediji pa so po novem mejniku slovenskega strokovnjaka spet polni hvale na njegov račun.

Kek je do zdaj na hrvaškem osvojil vse, kar se je osvojiti dalo, zdaj pa mu je uspelo nekaj, kar mu na Hrvaškem še ni. V hrvaškem prvenstvu je prvič v gosteh premagal zagrebškega velikana in postal prvi, ki mu je uspelo tako na domačem terenu kot v gosteh premagati vse aktualne prvoligaše. Seveda je zmago slavil tudi že v Zagrebu, a to mu je pred časom uspelo v pokalu.

Kek je do zdaj v hrvaškem prvenstvu postavil že kar nekaj mejnikov, med drugim je tudi trener, ki je osvojil daleč največ točk v hrvaškem prvenstvu, enemu najodmevnejših mejnikov pa se nezadržno približuje. Slovenec na klopi Rijeke potrebuje le še 21 tekem, da bi presegel rekord Igorja Pamića. Slednji je tudi drugi na lestvici trenerjev z največ točkami v hrvaškem prvenstvu, in sicer jih je zbral 123 manj od Keka. Slovenec jih ima na svojem računu že 392.