nu
nu
06.08.2017 10:17:52

Kalvarija Mihe Zajca: Podal za dva gola in zadel enajstmetrovko, toda Empoli je vseeno izpadel iz pokala (video)

vszi

Odlična predstava Mihe Zajca ni bila dovolj, Empoli je spet razočaran svoje navijače.

Udarec za udarcem! Empoli je preteklo sezono sklenil iz izpadom iz serie A, in to v zadnjem krogu, zdaj pa se je klub iz Toskane podpisal pod naslednji boleč poraz. Modri so namreč že takoj izpadli iz italijanskega pokala, da bi bilo vse še huje, jih je izločil tretjeligaš. Renate je slavil po streljanju enajstmetrovk, tekma pa je bila prava drama. Drama, v kateri je imel pomembno besedo Miha Zajc.

Reprezentant Slovenije je na začetku nove sezone potrdil dobro formo, saj je podal za oba zadetka Empolija: pri prvem iz kota, pri drugem iz prostega strela, po katerem je gostujoči nogometaš zatresel lastno mrežo. In to v 121. minuti tekme! Torej že v sodnikovem podaljšku podaljška. Renate je sicer na 2:1 povišal vsega dve minuti prej, kljub izenačenju pa so nogometaši slednjega ohranili trezne glave. Zgrešenih enajstmetrovk je bilo na obeh straneh kar nekaj, več pa so grešili domači in bili za to tudi kaznovani. Zajc je sicer matiral vratarja Renateja, a niti to ni bilo dovolj, da bi Empoli napredoval.