liz
20.04.2016 10:17:02

Živec navdušil s pravo mojstrovino (video)

vszi

Poljski prvoligaši igrajo končnico, v kateri so klubi razdeljeni v ligo za prvaka in ligo za obstanek.

Najprijetnejše presenečenje letošnje sezone so še vedno Piast Gliwice, za katere igrata slovenska nogometaša Saša Aleksander Živec in Uroš Korun. Ekipa je bila dolgo na vrhu razpredelnice, v spomladanskem delu sezone pa jo je prehitela favorizirana Legia.

V 32. krogu so Piast Gliwice gostovale pri Lechu. Oba slovenska nogometaša sta srečanje začela v udarni enajsterici gostujočega moštva, ki se je na glavni odmor odpravilo z zaostankom 0:2.

Drugi del pa je v popolnosti pripadel Piast Gliwicam, ki so že po šestnajstih minutah rezultat izenačile na 2:2, kar je bil tudi končni rezultat. Veliko zaslug za preobrat ima Živec, ki je v 51. minuti prepolovil Lechovo vodstvo.

Nekdanji član Primorja, Gorice in Domžal je odlično izkoristil globinsko podajo in s približno desetih metrov s prefinjenim udarcem na izjemen način premagal domačega vratarja (akcija za zadetek se začne pri 0:39 minute). To je bil njegov četrti zadetek v sezoni in prvi po 13. septembru.

Medtem ko je Korun na igrišču ostal do zadnjega sodnikovega žvižga, je Živec igro zapustil v 83. minuti. Piast Gliwice ostajajo na drugem mestu razpredelnice, njihov zaostanek za vodilno Legio znaša tri točke, še točko več pa imajo prednosti pred tretjo Cracovio.