liz
09.08.2015 15:39:04

Pečnik enajstič v polno (video)

vszi

Japonski drugoligaši so konec tedna odigrali tekme 28. kroga, JEF United je gostoval pri Cerezu Osaki.

Ekipa iz Chibe v zadnjem času ne blesti. V prejšnjem krogu je sicer v njeno slačilnico vendarle posijalo nekaj sonca, ko ji je enajstič v sezoni uspelo vknjižiti tri točke. Pred tem pa je kar pet tekem zapored neuspešno lovila zmago.

Do te ni prišla niti tokrat. Gostom je sicer odlično kazalo, v 75. minuti so namreč zadeli za 0:1. Pod svoj enajsti zadetek v sezoni pa se je podpisal Nejc Pečnik, ki je daleč najučinkovitejši igralec svoje ekipe (drugi je Ide s petimi goli), in na ligaški lestvici strelcev zaseda četrto mesto. Devetindvajsetletni Dravograjčan se je po strelu s kota najbolje znašel v domačem kazenskem prostoru. Povsem neoviran je namreč prišel do žoge približno štiri metre od gola in jo z nogo poslal v mrežo.

Vendar pa JEF Unitedu prednosti ni uspelo zadržati do konca. V drugi minuti sodnikovega dodatka je za razočaranje gostujoče ekipe poskrbel Brazilec Cruz, ki je izid izenačil. Tekmeca sta si tako razdelila točki, ki jih krvavo potrebujeta v boju za mesta, ki vodijo v dodatne kvalifikacije za napredovanje. Vanje se bodo uvrstila moštva, ki bodo na lestvici zasedla tretje, četrto in peto mesto. Trenutno pa nekoliko bolje kaže Cerezo Osaki, ki je četrta, in je zbrala tri točke več od sedmega JEF Uniteda. Do konca rednega dela sezone je še 14 krogov.