03.05.2015 13:12:02

Trdina s sedmim zadetkom potrdil zmago WAC-a

rzpelletswac.at/

Praktično ne mine teden, da ne bi pisali o Robertu Beriću, nogometašu Rapida, ki v letošnji sezoni navdušuje v avstrijskem prvenstvu.

Ni pa 23-letni Krčan edini, ki uspešno nastopa v avstrijski prvi ligi. Slovenci imamo med najelitnejšo avstrijsko konkurenco še enega predstavnika, ki igra zelo dobro. To je seveda Tadej Trdina, napadalec WAC-a.

In v zadnjem krogu se je Trdina še sedmič v letošnji sezoni vpisal med strelce v avstrijski bundesligi. WAC se je na domačem igrišču pomeril z največjim presenečenjem letos v Avstriji Altachom, ki na lestvici zaseda visoko tretje mesto, z le točko zaostanka za drugouvrščenim Rapidom.

Tudi WAC pa v letošnji sezoni igra zelo dobro, nahaja se namreč na petem mestu na lestvici, z dvema točkama zaostanka za Sturmom in tremi za Altachom. V avstrijskem prvenstvu v Evropo vodijo prva štiri mesta na razpredelnici, kar pomeni, da bo boj za Evropo vse do konca neizprosen.

Tadej Trdina pa je s soigralci v soboto storil velik korak k temu, da si na koncu sezone zagotovi igranje v evropskih pokalih. Na domači zelenici je namreč uspel premagati Altach z 2:0. Gostje so praktično celoten drugi polčas igrali z igralcem manj, ko je bil v 47. minuti izključen Pollhüber, kar so uspeli domači izkoristiti.

Najprej so v 72. minuti preko Silvia uspeli priti do vodstva z 1:0, nato pa je tik pred zadnjim sodniškim žvižgom na sceno stopil še Trdina, ki je postavil končni izid 2:0.

Robert Berić bo na delu danes, ko bo z Rapidom gostoval pri svojem nekdanjem klubu Sturmu iz Gradca.