08.04.2015 22:20:03

Čavušević v polno, Balažic in Ilić v finalu (video)

fussball.ch

V finalu srbskega pokala bosta nastopila Partizan in Čukarički.

Obe moštvi sta bili v polfinalu veliko boljši od svojih tekmecev. Tako je Partizan Jagodino odpravil s skupnim izidom 5:0, Čukarički pa je bil od Voždovca boljši s 6:1.

Črno-beli so že na prvi tekmi pred svojimi gledalci slavili s 3:0, danes pa so se zmage veselili še na gostovanju. Tokrat je bilo 2:0, oba zadetka so dosegli v prvem polčasu in tekmo nato mirno pripeljali do konca. Gregor Balažic in Branko Ilić (v 73. minuti je prejel rumeni karton) sta za goste odigrala vseh 90 minut.

Čukarički je prvi polčas dvoboja na svojem igrišču dobil z 2:0, danes pa je na gostovanju vknjižil še višjo zmago - 4:1. Dejan Djermanović in Davor Škerjanc sta dvoboj začela v udarni enajsterici Voždovca, prvi je igral do 75. drugi do 81. minute. Anej Lovrečič pa je srečanje začel na klopi in priložnost za dokazovanje dobil od 65. minute.

V polfinalu švicarskega pokala je s tekmovanjem končal St. Gallen. Pokalni prvak iz leta 1969 je na svojem igrišču izgubil s prepričljivo vodilnim moštvom državnega prvenstva Baslom. Gostje so slavili s 3:1, vse zadetke pa dosegli do 60. minute.

Džengis Čavušević je v igro vstopil v 53. minuti, v izdihljajih tekme pa je uspel z zadetkom ublažiti poraz svoje ekipe.

Najboljši ruski klubi igrajo tekme 22. kroga. V moskovskem obračunu sta si nasproti stala Lokomotiv in Torpedo. Domači, ki se borijo za evropsko vozovnico, so upravičili vlogo favorita in slavili z 2:0. Na poti do zmage pa so se morali pošteno potruditi. Pri tem jim je delo olajšal tudi gostujoči nogometaš Rilov, ki je v 45. minuti prejel rdeči karton.

Lokomotiv je zadetka dosegel v 71. in 74. minuti, kar pomeni, da bo imel Torpedo še veliko dela, če si bo želel zagotoviti prvoligaški status tudi za prihodnjo sezono. Dalibor Stevanović je za goste igral od prvega do zadnjega sodnikovega žvižga.