liz
10.03.2015 23:25:54

Vučkić meril v polno, Rangersu le točka

vszi

V vnaprej odigrani tekmi 27. kroga škotskega drugoligaškega prvenstva sta si nasproti stala Rangers in Queen of the South.

Pri velikanu škotskega nogometa Rangersu imajo v letošnji sezoni precej denarnih težav, tudi njihove predstave na igrišču pa so daleč od želene ravni.

Modri trenutno na lestvici druge lige zasedajo šele tretje mesto, za vodilnim Heartsom pa zaostajajo velikih 22 točk. Pri tem jim ni prav nič v tolažbo, da imajo odigrano tekmo manj.

Nocoj so varovanci trenerja Kennyja McDowalla gostili soseda na četrtem mestu lestvice Queen of the South in pred nekaj več kot 35 tisoč gledalci osvojili samo točko, bilo je 1:1. To pomeni, da je Rangers še na tretji zaporedni tekmi igral neodločeno.

Haris Vučkić, ki ga je Rangersu posodil Newcastle, je odigral vseh devetdeset minut. Prav 22-letni Domžalčan pa je bil tisti, ki je v 77. minuti poskrbel za vodstvo domače ekipe. To sicer ni zdržalo dolgo, saj so devet minut pozneje zadeli tudi gostje in domov odšli bogatejši za točko.

To je bil Harisov prvi prvenstveni zadetek na petih tekmah, enkrat pa je v polno meril še v pokalnem tekmovanju.

Omenimo lahko še manjši incident, ki se je zgodil v izdihljajih tekme, ko je Vučkić s komolcem v obraz udaril Iaina Russella, vendar sodnik tega ni videl. Po zadnjem sodnikovem žvižgu pa je bilo njegovo moštvo spet deležno žvižgov s tribun.