liz
liz
18.12.2014 22:06:46

Sedenje na klopi ga ne ustavi (video)

Nogometaši madridskega Atletica so nocoj odigrali povratno tekmo šestnajstine finala španskega pokala.

Njihov nasprotnik je bil tretjeligaš L'Hospitalet. Prvi polčas dvoboja je Atletico na gostovanju dobil s 3:0. Nocojšnje povratno srečanje na stadionu Vicente Calderon pa se je končalo z izidom 2:2.

Trener španskega prvaka Diego Simeone je podobno kot pred petnajstimi dnevi vnovič med vratnici postavil Jana Oblaka. Čeprav je slovenski reprezentant v tej sezoni obsojen na sedenje na klopi, pa je spet dokazal, da mu to ne more do živega.

Prejel je sicer dva zadetka, vendar pa v 89. minuti z izjemno obrambo svojo ekipo rešil neprijetnega poraza. Ta sicer ne bi bil usoden, saj je Atletico v osmino finala napredoval z izidom 5:2, kljub temu pa vsak spodrsljaj vrže temno luč na favorizirano moštvo.

USPEŠEN TUDI STRUNA
V 14. krogu grškega prvenstva je PAS Giannina gostila vodilni PAOK in pred svojimi navijači slavila s 3:0. To je bil za črno-bele tretji poraz v sezoni.

Domačini z izkupičkom 6-5-3 (manj porazov ima samo drugourščeni Olympiakos) na lestvici zasedajo visoko sedmo mesto, za tretjim Panathinaikosom pa zaostajajo vsega tri točke.

Reprezentančni branilec Andraž Struna je tudi tokrat zasedel svoje standardno mesto na desni strani domače obrambe in na igrišču preživel vseh 90 minut.