23.11.2014 13:49:20

Dva v polno, Belec petič nepremagan (video)

vszi

Konec tedna sta med slovenskimi legionarji v polno merila dva člana izbrane vrste.

Na Japonskem so odigrali tekme 32. kroga. "Slovenska" kluba, ki se krčevito borita za obstanek, pa sta doživela različen uspeh.

Shimizu je pred svojimi navijači remiziral z Nagoyo. Bilo je 2:2, oba zadetka za domače pa je dosegel Milivoje Novaković, po pol ure igre je prvič izničil vodstvo gostov, drugič pa mu je to uspelo še v 60. minuti. S trinajstimi zadetki je Novagol daleč najboljši strelec svoje ekipe.

To je bil njegov dvanajsti zadetek v sezoni in je najboljši strelec svoje ekipe. Na ligaški lestvici strelcev s še dvema igralcema deli šesto mesto (prvouvrščena Okubo in Toyota sta zadela petnajstkrat).

Omiya Ardija, za katero je Zlatan Ljubijankić odigral vseh 90 minut, je na svojem igrišču izgubila s Kashiwo. Bilo je 1:2 za goste. Omiya je na 16. mestu in za rešilnim 15. ki ga zaseda Shimizu, dva kroga pred koncem zaostaja za tri točke.

V Rusiji so na sporedu dvoboji 14. kroga. Novinec med elito moskovski Torpedo je gostil tekmeca v boju za obstanek Rostov, in slavil z 2:1. Mrežo gostov je v 22. minuti načel Dalibor Stevanović, za katerega je bil to drugi zadetek v ruskem prvenstvu. Prvega je pred skoraj dvema mesecema dosegel na gostovanju pri Rubinu. Torpedo je s to zmago na 14. mestu lestvice prehitel Rostov. Stevanović je zadel s strelom z glavo.

V desetem krogu turškega prvenstva se je Istanbul BB veselil zmage na gostovanju pri Rizesporju. Gostje so slavili z 2:0, Rajko Rotman pa je odigral celo tekmo. Zmagal je tudi Konyaspor, ki je z 2:0 ugnal Gaziantepspor. Vid Belec je sedmič branil vrata Konyasporja in petič ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.