09.06.2024 10:21:25

Prvi tekmeci Slovenije na EP nabrušeni: Haalandu in druščini odčitali lekcijo, to čaka Slovenijo! (video)

Prvi tekmeci Slovenije so se na generalki pred evropskim prvenstvom v Nemčiji zelo izkazali.

Evropske reprezentance se pospešeno pripravljajo na evropsko prvenstvo v Nemčiji, ki se bo začelo 14. junija. Vsi pilijo formo in izboljšujejo malenkosti, prvi tekmeci Slovenije v Nemčiji pa so v soboto pokazali svojo moč. Danci so se pred domačimi gledalci pomerili z Norvežani in slavili visoko zmago s 3:1.

Čeprav so imeli Norvežani večjo posest žoge in nekaj priložnosti, sta že v prvi polovici prvega polčasa za 2:0 zadela Pierre-Emile Hoejbjerg (12. minuta) in Jannik Vestergaard (21.).

V drugem polčasu je za Norvežane v 65. minuti zadel Erling Haaland, a so po pregledu posnetka gol zaradi prepovedanega položaja razveljavili. Se je pa zvezdnik Manchester Cityja na pravem mestu znašel v 72. minuti in znižal izid. Za končnih 3:1 je zadel rezervist Yussuf Poulsen.

Danci, ki bodo naslednjo nedeljo prvi tekmeci Slovenije na EP v Nemčiji, so igrali v postavi Schmeichel, Kristansen, Vestergaard, Andersen, Bah, Hjulmand, Christensen, Hoejbjerg, Damsgaard, Skov Olsen in Hoejlund. S klopi so priložnost poleg Poulsena dobili tudi Delaney, Kjaer, Maehle, Dolberg in Eriksen. Danski selektor Kasper Hjulmand je sicer 26 varovancev izbral 30. maja.