28.06.2021 23:56:50

Šokantna tekma v Bukarešti! Švica Francoze poslala domov!

Švicarska nogometna reprezentanca je šesta četrtfinalistka evropskega prvenstva.

Francija - Švica 4:5 po 11-m
(3:3, 1:1)
* Nacionalna Arena, gledalcev 25.000, sodniki: Rapallini, Belatti, Bonfa (vsi Argentina).
* Strelci: 0:1 Seferović (15.), 1:1 Benzema (57.), 2:1 Benzema (59.), 3:1 Pogba (75.), 3:2 Seferović 81.), 3:3 Gavranović (90.).
* Francija: Lloris, Varane, Lenglet (od 46. Coman/od 111. Thuram), Kimpembe, Pavard, Kante, Pogba, Rabiot, Griezmann (od 88. Sissoko), Mbappe, Benzema (od 94. Giroud).
* Švica: Sommer, Elvedi, Akanji, Widmer (od 74. Mbabu), Zuber (od 80. Fassnacht), Freuler, Xhaka, Rodriguez (od 87. Mehmedi), Shaqiri (od 74. Gavranović), Embolo (od 80. Vargas), Seferović (od 97. Schär).
* Rumeni kartoni: Varane, Coman, Pavard; Elvedi, Rodriguez, Xhaka, Akanji.
* Rdeči kartoni: /.

Na tekmi osmine finala je v Bukarešti presenetila svetovne prvake Francoze in do zmage prišla po strelih z bele točke. Odločala je peta serija, v kateri je strel Kyliana Mbappeja ubranil Yann Sommer. Redni del se je končal s 3:3, v podaljšku pa ni bilo golov.

Švico, ki je v drugem polčasu zapravila strel z bele točke za vodstvo z 2:0, je v vodstvo v 15. minuti popeljal Haris Seferović. Za Francoze je potem v v drugem polčasu v razmiku 101 sekunde v drugem polčasu dvakrat zadel Karim Benzema, nato pa v 75. minuti še Paul Pogba. V 81. minuti je zaostanek Švicarjev znižal Seferović, ob koncu rednega dela pa je za izenačenje in podaljšek zadel Mario Gavranović.

V podaljšku golov ni bilo, zato so o zmagovalcu odločali streli z bele točke.

Švica, ki se je prebila v svoj prvi četrtfinale na EP, in Španija, ki je pred tem po podaljšku s 5:3 premagala Hrvaško, se bosta za mesto v polfinalu pomerili v petek, 2. julija, ob 18. uri v St. Peterburgu.

V preteklih dneh so se med osem najboljših reprezentanc uvrstile Danska, Italija, Češka in Belgija. Belgijo in Italijo četrtfinale čaka 2. julija ob 21. uri, Čehe in Dance pa dan pozneje ob 18. uri.

Zadnja dva četrtfinalista bosta znana v torek po dvobojih Anglije in Nemčije ter Švedske in Ukrajine.