19.06.2021 08:40:17

Argentinci in Čilenci do prvih zmag na južnoameriškem prvenstvu

Nogometaši iz Argentine so v drugem krogu skupinskega dela južnoameriškega prvenstva v brazilski prestolnici premagali Urugvajce z 1:0, z identičnim izidom pa so bili Čilenci boljši od Bolivijcev. Oba južnoameriška nogometna velikana sta se po današnjih zmagah prebila na prvo mesto v skupini A.

Za argentinsko zmago, ki je nazadnje v celinskem tekmovanju slavila davnega leta 1993, je po podaji prvega zvezdnika Lionela Messija prvi reprezentančni gol dosegel Guido Rodriguez v 13. minuti, na obračunu med Čilom in Bolivijo pa je bil mož odločitve Ben Brereton, ki je zadel v deseti minuti.

V skupini A sta Argentina in Čile, ki sta se v uvodnem medsebojnem obračunu razšla z neodločenim izidom 1:1, zbrala po štiri točke, Paragvaj jih ima tri, Urugvaj in Bolivija pa sta brez njih.