13.11.2020 07:21:18

SRBI NORIJO! Prepričani so, da so bili na tekmi desetletja OŠKODOVANI v ključnem trenutku. Poglejte ta posnetek! (video)

Nogometaši Severne Makedonije, Madžarske, Slovaške in Škotske so se kot zadnji uvrstili na evropsko prvenstvo Euro 2020, ki bo naslednje leto. Zadnje štiri vozovnice so si zagotovili z zmagami v finalu dodatnih kvalifikacij.

Severna Makedonija je v gosteh z 1:0 premagala Gruzijo, Madžarska z 2:1 Islandijo, Slovaki po podaljšku v gosteh Severno Irsko z 2:1, Škotska pa v gosteh s 5:4 po enajstmetrovkah Srbijo.

Prvi polčas tekme med Srbijo in Škotsko se je končal brez zadetkov, kmalu po začetku drugega pa je v polno zadel Ryan Cristie. Srbi pa se niso predali, za dodatno upanje je z golom v 90. minuti poskrbel Luka Jović. V podaljšku golov ni bilo, tako da so odločale enajstmetrovke. Vsi strelci do zadnje serije so bili na obeh straneh uspešni, potem je za Škote zadel Kenny McLean. Na drugi strani pa je bil tragični junak Aleksandar Mitrović, ki mu je vratar David Marshall poskus obranil in odločil potnika na Euro.

Prav ob zadnjo enajstmetrovko pa so se po koncu obregnili Srbi. Prepričani so namreč, da so bili v ključnem trenutku oškodovani. Obregnili so se ob premikanje škotskega vratarja, ki je, kot je zapisal srbski Kurir, s črte stopil prej, kot je dovoljeno, kar pomeni, da bi morala biti Mitrovićeva enajstmetrovka ponovljena. "Tega se je zavedal tudi vratar David Marshall, ki je najprej pogledal k sodniku, ta pa je samo pokazal, da je tekma odločena in da so Škoti potniki na Euro," so še zapisali razočarani Srbi, ki jih moti tudi dejstvo, da sodnik v tem primeru ni uporabil tehnologije VAR.