05.06.2018 11:14:15

Čilenci v Gradcu boljši od Srbov

Nogometaši iz Čila so na ponedeljkovem prijateljskem dvoboju v avstrijskem Gradcu premagali Srbe z 1:0 (0:0), edini zadetek pa je v 88. minuti dosegel Guillermo Maripan.

Srbija se bo na svetovnem prvenstvu med 14. junijem in 15. julijem v Rusiji v skupinskem delu pomerila z Brazilijo, Švico in Kostariko, medtem ko se Čile ni prebil na letošnji zaključni turnir, saj je v južnoameriških kvalifikacijah zasedel zgolj šesto mesto.

Maroko, ki bo v Rusiji nastopal v skupini s Portugalsko, Španijo in Iranom, je premagala Slovaško z 2:1 (0:0). Za afriško izbrano vrsto sta v Ženevi zadela Ayoub Kaabi (64.) in Younes Belhanda (74.), za evropsko pa Jan Gregus (59.).

Prijateljska tekma v Torinu med Italijo in Nizozemsko - obe reprezentanca se prek kvalifikacij nista prebili na letošnji mundial - se je končala z neodločenim izidom 1:1. (0:0). Za Italijo je zadel Simone Zaza v 67., za Nizozemsko pa Nathan Ake v 88. minuti.