10.11.2017 17:40:13

Neymar popeljal Brazilijo do zmage

Brazilska nogometna reprezentanca je v prijateljski tekmi v francoskem Lillu premagala Japonsko s 3:1 (3:0). Prvi zvezdnik Brazilije Neymar je k zmagi prispeval prvi zadetek, je pa tudi zgrešil svoj drugi poskus z bele točke sedem minut po uspešno izvedeni prvi enajstmetrovki.

Poleg Neymarja, ki je prvo enajstmetrovko zadel v 10. minuti, sta za petkratne svetovne prvake zadela še Marcelo (18.) in Gabriel Jesus (36.). Za Japonce je izid znižal Tomoaki Makino (62.).

Obe reprezentanci sta si zagotovili nastop na svetovnem prvenstvu 2018 v Rusiji. Brazilci bodo imeli naslednji test v tej reprezentančni prekinitvi, ko se nekatere ekipe v dodatnih kvalifikacijah še borijo za mundial, v torek, ko bodo gostovali na Wembleyju pri Angležih.