nu
nu
08.07.2015 08:22:38

Branilci naslova z zmago začeli zlati pokal

Nogometna reprezentanca ZDA je v domačem Friscu premagala Honduras z 2:1 (1:0) in s tem z zmago začela zlati pokal, prvenstvo Severne in Srednje Amerike ter Karibov (Concacaf). Za branilce naslova je oba zadetka dosegel Clint Dempsey (25. in 64. minuta), za Honduras pa je v 68. minuti gol zadel rezervist Carlos Discua.

ZDA, ki igrajo s 16 igralci z lanskega svetovnega prvenstva, so pred turnirjem dobili vse štiri prijateljske tekme. Igrali so v zadnjih petih finalih zlatega pokala in trikrat zmagali.

V drugi tekmi predtekmovalne skupine A in tudi celotnega turnirja sta se Haiti in Panama razšla z neodločenim izidom 1:1 (0:0). Alberto Quintero je v 55. minuti zadel za Panamo, ki je na prejšnjem prvenstvu leta 2013 presenetljivo izgubila šele v finalu proti ZDA. Duckens Nazon je izenačil v 85. minuti.