nu
06.07.2015 08:18:27

V finalu ga je zabila s sredine igrišča! (video)

Reuters

Carli Lloyd je v finalu svetovnega prvenstva za ženske zabila enega najbolj spektakularnih zadetkov v zgodovini nogometa.

V Kanadi se je končalo svetovno prvenstvo za ženske, do naslova prvakinj je prišla reprezentanca Združenih držav Amerike. Slednja je v velikem finalu kar s 5:2 premagala Japonsko, junakinja je bila brez kančka dvoma Carli Lloyd. 32-letnica se je v Vancouvru veselila hat-tricka, tako je postala šele druga oseba, ki se je v finalu svetovnega prvenstva veselila kar treh zadetkov. Pred tem je kot edinemu to uspelo tudi Angležu Geoffu Hurstu.

Da bi bil dosežek nogometašice Houstona še toliko večji, je Lloydova do hat-tricka prišla v vsega trinajstih minutah – prvi gol je zabila v 3. minuti, drugega v 5. minuti in tretjega v 16. minuti. Prav slednji je bil sicer zadetek za zgodovino, kaj takšnega na nogometnih zelenicah ne vidimo velikokrat. Niti tedaj, ko se za žogo podijo moški.

Američanka, ki si je skupaj s Celio Šašić iz Nemčije razdelila naslov najboljše strelke turnirja, je namreč japonsko vratarko premagala s strelom s polovice igrišča! Vse besede so bile in so ob tem zadetku odveč. To je bila resnično čisto prava mojstrovina, ki si jo splača ogledati. Večkrat!