01.07.2015 17:24:06

Švedsko maščevanje Francozu ali kdor se zadnji smeje ... (video)

vszi

Švedski mladeniči se veselijo naslova evropskega prvaka za nogometaše do 21 let, ob slavju pa so poslali tudi zelo jasno sporočilo neotesanemu Francozu, ki je iz njih bril norce nekaj mesecev nazaj.

Zagotovo poznate tisti znameniti rek "Kdor se zadnji smeje, se najslajše smeje." Da ta rek drži kot pribit, so dokazali nogometaši mlade švedske reprezentance, ki so včeraj na Češkem osvojili naslov evropskega prvaka do 21 let, ob slavju pa so se spomnili na nogometaša, ki je iz njih bril norca oktobra, ko so se Švedi v dodatnih kvalifikacijah udarili s Francozi

Švedi so bili takrat proti fantastičnim Francozom, ki jih je vodil fenomenalni Paul Pogba, v vlogi popolnega avtsajderja in bili so na robu izpada.

Prvi obračun v Franciji so namreč izgubili z 2:0 (zadela sta Thauvin in Gondogbia), na povratni tekmi pa so do 87. minute po dveh zadetkih Thelina in zadetku Lewickega vodili s 3:0. Takrat je za Francoze zadel Layvin Kurzawa, ki se je ob zadetku, ki je Francijo v tistem trenutku peljal na evropsko prvenstvo, ponorčeval iz Švedov ter z gesto pokazal češ: "Kje ste? Ne vidim vas ..."

vszi

Zaradi te geste je prejel rumeni karton, a prava kazen je šele sledila. Lewicki je v 88. minuti zabil še en zadetek za Švedsko, ki je s skupnim izidom 4:3 odšla na Češko in potem osvojila tudi naslov evropskega prvaka.

Švedi Kurzawi neokusnega gestikuliranja niso oprostili, takoj po koncu tekme so mu združno vrnili z enako gesto, nato so s to gesto nadaljevali v garderobi, a tu se zgodba še ni končala. Po osvojitvi naslova prvaka so vsi, na čelu s selektorjem Erikssonom še enkrat ponovili gesto in si verjetno ob tem mislili: "Kje si, Kurzawa? Ne vidimo te. Mi smo evropski prvaki, kje pa si ti?"

Saj veste, kako gre tisti pregovor s karmo ...