liz
18.11.2014 22:55:25

Portugalci boljši od Argentincev, Nemci od Špancev (video)

Poleg srečanja med Slovenijo in Kolumbijo je bilo nocoj na sporedu še nekaj prijateljskih dvobojev.

Na tem mestu se bomo osredotočili samo na tiste, v katerih so nastopile evropske reprezentance. Grki in Srbi so se pomerili na Kreti, obe reprezentanci pa sta konec prejšnjega tedna po bolečem porazu v kvalifikacijah ostali brez selektorja.

Srbi so v Beogradu orožje položili pred Danci (1:3), Grki pa na svojem igrišču pred Ferci (0:1). To je bilo dovolj, da sta brez službe ostala Claudio Ranieri (Grčija) in Dick Advocaat (Srbija). Domačine je tako nocoj vodil selektor mlade reprezentance Konstantinos Canas, na nasprotni strani pa je prav tako sedel selektor reprezentance U-21 Radovan Ćurčić.

Tokrat so bili uspešnejši Srbi (2:0), še posebej lep je bil zadetek Nemanje Gudelja v izdihljajih tekme, in dodatno nasuli še nekaj soli na grške rane, sami pa upajo, da je ta zmaga napoved nekih lepših časov.

Zanimivo je bilo tudi na Dunaju, kjer so pri naših severnih sosedih gostovali Brazilci. Avstrijci so se odlično upirali favoriziranim gostom, a na koncu vseeno izgubili. Varovanci Carlosa Dunge so bili boljši z 2:1, odločilni zadetek pa je v 83. minuti dosegel vezist nemškega Hoffenheima Firmino. Kot zanimivost lahko omenimo, da je dvoboj za nekaj trenutkov prekinil navijač, ki je vdrl na igrišče in dobil Neymarjev avtogram.

Dejavni so bili tudi štirje naši nasprotniki v kvalifikacijski skupini E. Estonci so se pomerili z Jordanci in dvoboj dobili z 1:0. Litovci so gostovali v Ukrajini in čeprav so bili vso tekmo v podrejenem položaju, jim je uspelo izvleči remi - dvoboj nekdanjih sovjetskih republik se je namreč končal brez zadetkov.

Švicarji se z gostovanja na Poljskem vračajo z remijem. Po zgodnjem vodstvu gostov so domačini dosegli dva zadetka, a je Fabian Frei v 87. minuti izenačil z roba kazenskega prostora. Takrat so Poljaki igrali z igralcem manj, saj je bil nekaj minut pred tem izključen Zyro.

Angleži so po dolgih petnajstih letih igrali na Škotskem in slavili s 3:1. Junak dvoboja je bil Wayne Rooney, ki je dosegel dva zadetka. Kapetan Albiona je zdaj pri 46 zadetkih in le še za tri zaostaja za najboljšim strelcem izbrane vrste Bobbyjem Charltonom (med njima je z 48 zadetki še Gary Lineker).

Francozi so svojo pripravljenost v Marseillu preverjali proti Švedom, ki so nastopili brez Zlatana Ibrahimovića. Za veselje domačih navijačev je v 84. minuti poskrbel kapetan Raphael Varane, ki je zabil edini gol na srečanju. Le dve minuti pozneje je priložnost za višje vodstvo z zapravljeno enajstmetrovko zapravil njegov soigralec Karim Benzema.

Tudi velika derbija med Portugalsko in Argentino ter Španijo in Nemčijo je odločil le en zadetek. Najboljša nogometaša današnjega časa Cristiano Ronaldo in Lionel Messi sta si nasproti stala na stadionu Old Trafford, oba pa sta igrala samo v prvem polčasu. Dvoboj je v prvi minuti sodniškega dodatka odločil rezervist Guerreiro in Portugalcem zagotovil prestižno zmago.

Aktualni svetovni prvaki pa so se s svojimi predhodniki pomerili v Vigu in potrdili sloves najboljše reprezentance na svetu. Za veselje gostov je poskrbel vezist madridskega Reala Toni Kroos, v 89. minuti je s strelom z razdalje premagal rezervnega vratarja Francisca Casillo, ki ni najbolje posredoval.

IZIDI PRIJATELJSKIH TEKEM

SLOVAŠKA - FINSKA 2:1 (2:1)
1:0 Hološko (1), 2:0 Hamšik (7), 2:1 Hubočan (45+2, avtogol)

BELORUSIJA - MEHIKA 3:2 (0:0)
0:1 Jimenez (47), 1:1 Kisljak (50), 1:2 Jimenez (53), 2:2 Signevič (55), 3:2 Nehajčik (81)

GRČIJA - SRBIJA 0:2 (0:0)
0:1 Petrović (60), 0:2 Gudelj (92)

SLOVENIJA - KOLUMBIJA 0:1 (0:1)
0:1 Ramos (43)

AVSTRIJA - BRAZILIJA 1:2 (0:0)
0:1 Luiz (64), 1:1 Dragović (75, enajstmetrovka), 1:2 Firmino (83)

ESTONIJA - JORDANIJA 1:0 (1:0)
1:0 Anier (16)

ROMUNIJA - DANSKA 2:0 (0:0)
1:0 Keserü (53), 2:0 Keserü (59)

UKRAJINA - LITVA 0:0

MADŽARSKA - RUSIJA 1:2 (0:0)
0:1 Ignaševič (49), 0:2 Keržakov (80), 1:2 Nikolić (86)

IRSKA - ZDA 4:1 (1:1)
1:0 Pilkington (8), 1:1 Diskerud (38), 2:1 Brady (55), 3:1 McClean (82), 4:1 Brady (87)

ITALIJA - ALBANIJA 1:0 (0:0)
1:0 Salihi (82, avtogol)

POLJSKA - ŠVICA 2:2 (1:1)
0:1 Drmić (4), 1:1 Jedrzejczyk (45+1), 2:1 Milik (61), 2:2 Frei (87)

ŠKOTSKA - ANGLIJA 1:3 (0:1)
0:1 Oxlade-Chamberlain (32), 0:2 Rooney (47), 1:2 Robertson (83), 1:3 Rooney (85)